Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy hiba, ha hetente egyszer...

Nagy hiba, ha hetente egyszer 5-7 db mini fornettit eszek a suliban? 14/L

Figyelt kérdés
7-től fél4ig az iskolában vagyok, és nagyon nagyon szeretem a fornettit, viszont tudok róla, hogy nem túl egészséges... Van olyan osztálytársam, aki mindennap eszi, és sovány, persze genetika.. én sem vagyok kövér, de azért igyekszem vigyázni az alakomra.

2014. márc. 31. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenre rá mondják, hogy egészégtelen. Semmilyen kaja sem egészségtelen, ha nem zabálsz belőle.
2014. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én kamaszként nem táplálkoztam valami húde egészségesen. :D Gyorskaják, chips, zacskósleves, sütik(fornettis is)... amire futotta a pénzemből. Azért nem híztam egyedül szerintem, mivel elég komolyan sportoltam.


Kb 20 éves korom körül kezdtem először figyelni arra, hogy talán egészségesen kéne étkezni, és valahogy ember lett belőlem. De én tényleg elég sokat sportoltam, osztálytársaim, hasonló "étrend" mellett nagyon kövérek lettek 16-17 éves korukra.

2014. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Napi 1 órát mozgok, ha ez számít:)
2014. márc. 31. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért nem csak a hízást kell figyelembe venni, hanem az egészséges táplálkozást is.


Rendben, heti 5-7 db mini fornetti nem sok, de ne abból indulj ki , hogy genetikai soványság meg hasonlók, mert ezek egyáltalán nem számítanak egészség szempontjából és attól, mert a kolléganőid vékonyak, attól még éppúgy lehetnek egészségtelenek évek múlva, főleg akkor, ha minden nassolni valóra úgyis rámondhatják, hogy " ez engem nem hizlal, mert genetikailag sovány vagyok " . Eszembe jutott egy orvos, aki azt mondta, hogy a legnagyobb gond nem az elhízottakkal van, mert ők látják és tudják, hogy egészségtelenül étkeznek, a valódi probléma azonban sovány emberekkel van, mert azt gondolják, hogy attól mert soványak, egyértelműen egészségesek is, pedig nem - lehetsz sovány és egészségtelen is egyben, ha bármilyen ételt megengedsz magadnak csak azért, mert rajtad úgysem látszik meg és egyéb ilyen kifogások.

Nyilván mindez nem rád vonatkozik, főleg mert 14 éves vagy és ha ennyit nassolsz, akkor ez tényleg elenyésző mennyiség, de jó, ha legalább elméletben tudsz dolgokról, ez a későbbiekben is jól fog majd.

2014. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!