Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulímiások, mitől fájhat a...

Bulímiások, mitől fájhat a hasam, éreztetek már hasonlót?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok bulímiás, napi szinten hánytatom és hashajtózom magamat. Pénteken elszaladt velem a ló, sokat hánytam és hashajtóztam is, és jobb oldali, szúró felhasi fájdalmat kezdtem érezni, alig bírtam menni. Kicsit megijedtem, így hétvégén nem csináltam semmi hülyeséget, de aztán nem bírtam tovább, és hétfőn-kedden újra hánytam és hashajtóztam, de nem volt semmi. Ma nem csináltam semmi rosszat, de megint elkezdtem érezni jobb oldalt felül a hasi fájdalmat. Lehet köze a hányáshoz vagy a hashajtóhoz? Éreztetek már hasonlót? Vagy mitől lehet?

Kioktatást nem kérek, tudom, hogy hülye, beteg, idióta vagyok, 8-szor feküdtem pszichiátrián, összeadva éveket, papírom is van róla, hogy hülye vagyok, nem kell leírni. De a pszichiátertől nem tudom megkérdezni, mert csak 2 hét múlva megyek.

28N



2014. ápr. 2. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok bulímiás, de ezek biztosan nem tesznek jót neked, fordulj mihamarabb orvoshoz, amíg nem történik valami visszafordíthatatlanul rossz dolog (bélcsavarodás, rák, stb)
2014. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Hát én nem akarok ellened lenni, de csak azt tudom mondani, hogy meg is érdemled, mert olyan gyomorfekélyed lesz/van, hogy orvosok gyöngye leszel.

És hidd el, hogy tényleg nem akarok ellened lenni, mert én meg anorexiás voltam. Csak nemrég fogtam fel, hogy mekkora gyökér voltam. De sosem hánytattam magam. Sosem voltam olyan gyenge mentálisan, hogy a hányáshoz folyamodjak. De amit te csinálsz az tönkreteszi mindenened. A nyelőcsövedet folyton marja a gyomorsav, ami visszafordíthatatlan kérosodásokat okoz.

Könnyen lehet, nyelőcső illetve mint írtam gyomorfekélyed is.

2014. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Kedves utolsó! Mint az anorexia nem lenne olyan ártalmas... Anorexiától is lehet az embernek gyomorfekéje, nézz utána az interneten, meg még milyen sok következménye. Már bocsánat ha anorexiás lettél volna akkot sokkal megértőbb lennél és sokkal közelebről ismernéd ezt a 2 betegséget!

Kérdező én is bulémiás vagyok én is éreztem ilyet többszőr, de fogalam nincs mitől van.

2014. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

utolsó! Na nem akarok elkezdeni vitázni, ki mennyire volt anorexiás. Ne legyél már nevetséges, hogy ilyenekbe szólsz bele és bírálsz, amég semmit sem tudsz a másikról.


Megértő vagyok, de engem is így térítettek észhez. Ha csak együttérzek azzal mit érnék el? Nálam is jobban haátssal volt rám, hogy az apám ordibált velem naphosszakat, hogy egy idióta vagyok, meg nem vagyok normális, mint a barátnőim akik, csak együttéreztek. Há marha nagy segítség voltak. Én is próbáltam 1x hánytatni magam, de aztán ráeszméltem, hogy jézusom hová süllyedek már, belenéztem a tükörbe és csak sírni tudtam. Na mindegy. Remélem egyszer a kérdező is észhez tér, és nem a kórházi ágyon küzdenek majd az életéért, mint az enyémért anno.

2014. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem akartam vitát szítani, mindkettőtöknek igaza van. Előtte évekig anorexiás voltam, 10.85 volt a BMI-m, de újraélesztettek. Szóval ismerem és megjártam az evészavar mindkét oldalát. Utána fordult át bulímiába. De mindegy...én csak azon aggódtam, hogy a hányás/hashajtó miatt van, vagy épp vakbélgyulladásom van (tudom, hogy paradox, hogy pusztítom magamat, közben meg félek a betegségektől). Valszeg az előbbi. Most megpróbálok kevesebbet hányni és átállni a Laevolac szirupra, az állítólag nem olyan ártalmas.
2014. ápr. 4. 18:43
 6/11 anonim ***** válasza:
de miért nem fordulsz orvoshoz?
2014. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már fordultam orvoshoz, rendszeresen járok, legközelebb 1.5 hét múlva megyek.
2014. ápr. 4. 20:55
 8/11 anonim ***** válasza:
és ezeket neki is elmondod?
2014. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, persze, mondta is, hogy vesz majd vért a májfunkciók miatt, de még 1.5 hét...
2014. ápr. 5. 09:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves okos valaszolo!

Ez egy betegseg. A kerdezo pontosan tudja, mit tesz, mennyire art maganak, de MEG KELL TENNIE, hajtja a betegseg belulrol. Ilyenkor nincs jozan esz, vagy gondolkodas. Ha nem ereztel meg ilyet, akkor soha nem fogod tudni, ezert nincs is ertelme valaszokat irogatnod egy olyan temaban, amihez semmi kozod nincs.

Kerdezo, azt javaslom menj el teljes hasi es belrendszeri tukrozesre, ultrahangra, rontgenre. A Levolac pedig semmit nem hasznal, ha mar szedtel erosebb hashajtokat (stadalax pl), mert az nagyon gyenge, mas hatason is alapszik.

2014. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!