Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tulzott folyadek fogyasztas...

Tulzott folyadek fogyasztas problema?

Figyelt kérdés
19 eves lany vagyok es kb. napi 3 liter vizet iszom, muszaj, mert hanem szarad ki a szam. Hirtelen lobbanekony vagyok es ha valami miatt felidegesedek akkor ez fokozodik, a mai nap anyukam felhuzott es 15 perc alatt 1 liter vizet ittam meg. Ez lehet valami problema? Cukor betegsegre gondoltam, de azt valahogy nem hinnem, miert van ez? Valasziatokat elore is koszonom
2009. dec. 20. 18:45
 1/2 igabcsy ***** válasza:
100%

A cukorbetegségnek valóban van egy ilyen előjele, hogy nagyon sok folyadékot kíván a szervezet. (Az én fiamnál amikor kiderült a cukorbetegség, előtte 6-7-8 liter vizet ivott naponta.)

Szerintem a 3 liter egyáltalán nem kóros.

Az más kérdés, hogy ahogy írod: idegességedbe képes vagy sokat inni. De szerintem ez pszichés eredetű.

Azért, hogy megnyugodj, menj be egy patikába, ahol mérnek vércukor szintet és nézzétek meg. Legjobb ha reggel mész éhgyomorral, mert akor ad valós eredményt. Értéke akkor tökéletes ha 3,9 és 5,5 között van.

2009. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy cukorbeteg vagy, ha más panasz nincs, akkor nem ez a baj.

Amúgy a sok folyadék jót tesz a bőrnek és a veséknek.

2010. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!