Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az a vizmentes laktóz? Ez...

Mi az a vizmentes laktóz? Ez van a gyógyszerem összetételében, és én sulyos laktóz érzékeny vagyok.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor te nem eheted, sajnos a laktózérzékenyeknek ezt a vízmentes laktózt se szabad. Az orvosoddal konzultálj ez ügyben a gyógyszer lecserélése miatt. (Vagy ha nem lehet lecserélni, végső esetben laktázenzimmel lehet próbálkozni esetleg, de szintén csak az orvos engedélyével.)
2014. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sejtettem. Fáj a derekam, és ez egy izom lazitó gyógyszer. De ugyis annyi mellékhatása van, hogy nem hiszem, hogy kikezdek vele. Sirdalud MR 6 mg. 5.-én megyek MRI-re addig csak kibirom. De mi az a vizmentes laktóz? Soha nem hallottam, pedig már 2 éve vagyok laktózos, azt hittem, hogy többet tudok róla. Most pl. a Knorr halászlé kockát kutatom, mert Karácsonykor is, és most is hasmenésem van valamitől, és a halászlé a közös eddig a két ünnepi menüben. Nem találom a Knorr halászlére vonatkozó laktóz ismertetőjét.
2014. ápr. 22. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Az egy újabb szemét, amit minél több dologba beletesznek, hogy mellékhatást okozzon az embereknek.


Derekaddal menj el akupunktúrára és gyógytornákra.


Összetevők


Növényi olaj és zsír, Só, Fűszerpaprika, Vöröshagymapor, Cukor, Ízfokozó (nátrium-glutamát, nátrium-guanilát, nátrium-inozinát), Főtt szárított halpép (6%), Aromák (mustárral), Paprikakivonat, Színezék (karamell-ammóniás), Cayenne bors, Zellermagpor


Elvileg a knorr cucc nem tartalmaz laktózt. Gyakorlatilag miért kell műkaját enni? Remélem nagy kielégülést okoz, mert a gyártónak, aki örömét leli emberek ócska hulladékkal történő etetésében, hidd el hogy élvezi ahogy te megeszed ráadásul fizetsz is érte.


De elvileg nincs benne laktóz. Knorr, mert így szeretem (L)



Mi az a kérdés, hogy mi a vízmentes laktóz? Kristályos vegyületekben lehet kémiailag kötött víz, ebben meg nincs. Miért olyan fontos kérdés ez, hogy le kell írni? :D

2014. ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Hasznosak a válaszaid, és lenyűgöz, hogy össze kapcsoltad a két kérdést.
2014. ápr. 22. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Irónia vagy szokatlanul kedves köszönetnyilvánítás? :)
2014. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem irónia, tényleg ügyes vagy. Felismerted a két problémát, és azt hogy az egy embert takar.
2014. ápr. 22. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!