Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tojás a paleo-ketogén étrendben?

Bazita kérdése:

Tojás a paleo-ketogén étrendben?

Figyelt kérdés
A napokban elkezdtem utána olvasni a paleo-ketogén étrendnek, crohn-beteg vagyok és ezt javasolták. Több embertől is olvastam, hogy a tojás mérték nélkül fogyasztható. A nővérem azonban a sok tojástól érzékeny lett a fehérjére, előfordulhat ez velem is, én is hajlamos lehetek erre?

2014. máj. 1. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
"Mérték nélkül" Na itt a baj. Semmit nem szabad/érdemes/lehet mérték nélkül fogyasztani.
2014. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

No ilyet még nem hallottam, mármint a tojástól fehérjeérzékennyé válni, de persze az emberekkel sokféle fura dolog előfordul. Mennyi volt a sok tojás?

Van, aki egészen sokat eszik, mégsincs tőle baja évek, évtizedek után sem. Én személy szerint tuti nem korlátoznám a (jóféle házi) tojásfogyasztásomat, korlátozzák azt a lehetőségeim. De simán el tudom képzelni, hogy van, aki érzékenyebb és vigyáznia kell valamiért. Pedig a tojás remek étel, nálam az egyik alapvető élelmiszer.

2014. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak akik nem bírják a tojást.


Mérték = éhség, de a ketogénben szigorúbb mértékek is vannak. Fehérjemennyiség korlátozott, fehérje/zsír arány pedig meghatározott! Viszont tényleg érdemes megpróbálni.

2014. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!