Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberi test fogyás során...

Az emberi test fogyás során hová tünteti el a feles kilókat?

Figyelt kérdés

itt most elsősorban arra gondolok hogy ha valaki éhezteti magát hogy fogyjon de nem mozog vagy dologzik mellette semmit vagy szinte semmit, ő is fogy de itt ez hogy megy végbe?


és mi történik annak a szervezetében ha valaki mozgással, sportal fogy?



2014. máj. 18. 15:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
A szervezed zsírbontással szerez magának energiát.
2014. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azaz ugyan úgy mint ha mozgással érné el valaki de közbe enne rendesen? csak itt mivel nem eszik jóformán semmit a meglévőt éli fel?
2014. máj. 18. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kiváncsi például hogy lesz e kaki a sok zsirból ha vki koplalna :D
2014. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak mozgással nem lehet fogyni. A lényeg, hogy kevesebb energiát vigyél be, mint amennyire szükséged van, és a szervezetednek a raktáraiból kelljen tápanyagot hasznosítania. Nagyon egyszerűen és a biokémiába nem belemenve ennyi a folyamat.
2014. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ha valaki mozgással fogy, az úgy megy végbe, hogy mindenkinél van egy bizonyos "zsírégető" pulzustartomány, amit ha tart, kb. fél óra elteltével elkezd zsírt égetni a szervezete. Azért csak ennyi idő múlva, mert először a szénhidrátot égeti el, és ha az elfogyott, a test zsírkészletéhet nyúl és abból fedezi a sporttevékenység további folytatásához szükséges energiát.
2014. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
# 4 mint pl én ma? kb 9-10 óra felé megcsináltam 3 közepes tojásból rántottát és annyit ettem belőle ami egy negyed szelet kenyérrel elmegy... azóta egy falatot sem, csak vizet ittam...
2014. máj. 18. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésedre: a lebontott zsír szén-dioxiddá és vízzé ég el (ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy milyen módon fogy valaki). Előbbit kilélegzed, utóbbit a vese választja ki.

A továbbiakra: ne éhezz, mert az szinte garantálja a visszahízást később. Egyél sovány húst, sok zöldséget, kevés zsiradékot, és kevés szénhidrátot (az is legyen összetett szénhidrát). Nemedtől, aktivitásodtól függően durván 1400-1800kcal-ra lenne szükség a nem drasztikus, de tartós fogyáshoz. Dietetikus, vagy a háziorvos is tud segíteni.

2014. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem direkt éheztetem magam, mármint egyszerűen nem érzem hogy éhes lennék, most is korog a gyomrom de úgy érzem ha ennék minden visszajönne... meg az a rántotta is amit megettem reggel úgy éreztem mint ha lement volna egy 3 fogásos ebéd...
2014. máj. 18. 17:34
 9/12 A kérdező kommentje:
van hogy több kaja kell de az is max annyi hogy napi 3x kevés valami...
2014. máj. 18. 17:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem sportolsz, akkor is szükséged van energiára, mászkálsz ide-oda, vagy akár csak ahhoz hogy levegőt vegyél. Tehát igazából ilyenkor is "sportolsz" csak minimális intenzitással.
2014. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!