Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyorsnak számít az anyagcserém...

Gyorsnak számít az anyagcserém ha minden reggel (kávé hatására) történik nagydolog, de naponta 1x eszem csak, vacsorakor és kb 800-900 kcal-t is beviszek egyszerre? Ilyen napi táplálkozási renddel hízok vagy fogyok?

Figyelt kérdés

Csak vacsoraidőben eszem, napközben inkább csak folyadékot viszek be, vagy elvétve valami salátát, max 100-200 kcal körül. Folyadékokból is összejön kb 100 kcal. Vagyis vacsi előtt már bennem van kb 300 kcal.


Vacsorázni sokáig és lassan szoktunk, de kenyérből, sajtból, zöldségekből és száraz fehérborból áll, összeszámolva lehet, hogy megvan 800 kcal is, amit egyszerre beviszek este 7-8 körül.

De nincs reggeli és nincs ebéd.


Tudom, nem ez a helyes, nem így kéne, de na. :D

Így ez hízáshoz vezethet?



2014. máj. 22. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hízni nem hiszem, hogy fogsz, de tuti tönkre vágod a szervezeted. Majd évek, évtizedek múlva kiderül, hogy milyen károkat okoztál.

A napi nagy wc-zés nem számít gyorsnak, az a normális.

2014. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"naponta 1x eszem csak, vacsorakor"


na ez a letezo legrosszabb dolog amit tehetsz.

2014. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég buta táplálkozás. Inkább kétszer lenne jó ha ennél, 8-10 és 12-15 óra között, azért minimum napi 1400 kcal-t.
2014. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha napközben nem vagy éhes, nem szédelegsz, nincs gyengeségérzeted akkor szerintem rendben van. Esetleg szedj vitamint, és kenyérből ne egyél túl sokat. Nem hiszem hogy híznál.
2014. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem derül ki, hogy gyors-e az anyagcseréd, bár meglepő, hogy ilyen táplálkozás mellett ennyire rendszeres. Szerintem hosszú távon tuti betegséghez vezet, amit csinálsz és nemcsak amitt, mert csak vacsorázol, bár az is nagyon egészségtelen, de az, hogy semmilyen főtt ételt nem eszel az még nagyobb hiba. A kenyér sem annyira egészséges táplálék, hogy erre épüljön az összes étkezésed.
2014. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Éppenhogy nem. Akinek alapból gyors az anyagcseréje, az az ún. aszténiás típus. Keress rá a neten, hogy ez mit takar. Akinek valóban gyors az anyagcseréje, annak nem kell sem zabálnia, sem a kalóriákat számolnia. Kb. két-két és fél óra utána megéhezik.


A KV általában megdobja a vérnyomást, és ez segíti a nagydolgot elintézni. De még ez sem törvényszerű, csak azoknál, akiknek nagyon alacsony a vérnyomásuk, a többieknél puszta habituáció (értsd: így szokta meg a szervezeted).


Amit viszont te művelsz, az egyenes út a gyomorbajhoz és minden más kórsághoz. Neked valószínűleg nagyon lassú az anyagcseréd és hízékony vagy.


"Reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, és vacsorázz, mint egy koldus."

2014. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de azt tuti nem bírom ki hogy ne vacsorázzak, ha viszont már reggel és délben is eszem az rengeteg lenne
2014. máj. 22. 11:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem lenne rengeteg, mert 900 kcal iszonyatosan kevés. Kivéve ha egy kisgyerek vagy :)

Felnőtt nő számára, testalkattól, mozgástól függően a minimum 1500-2000 kcal körül van.

Ha te régóta így eszel, napi 900-at, és még nem fogytál el, akkor valami bajod lehet, amit mindenképpen fontos lenne kivizsgáltatni.

2014. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, mindenki tud naponta 3-szor étkezni, én meg pl. 8-szor is tudok pedig nagyon vékony vagyok. De ha mégsem tudnál, akkor inkább a vacsorát hagyd el és a reggelit, ebédet nyomasd, változatos ételekkel, a vacsora annyira nem fontos.
2014. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most ettem meg egy islert ebéd után, és reggeliztem is, és még délután és estefelé is fogok enni valamit, és mégis vékony vagyok :P

Neked szerintem inkább nagyon lassú az anyagcseréd, ha csak ennyit eszel és mégis ennyire oda kell figyelned a súlyodra.

2014. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!