Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Orvos 6 hónapig megtiltotta a...

Orvos 6 hónapig megtiltotta a cukor fogyasztást. Milyen természetes vagy mesterséges édesítő van ami 0% cukort tartalmaz és egészséges? Xilit, Méz és Aszpartám pl kilőve.

Figyelt kérdés
Gombás fertőzés miatt van ez a diéta. Bármely cukor elősegíti a kiújulást. Sütik,ételek ízesítése miatt érdekel. Válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 30. 00:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nátrium-Ciklamát vagy Szaccharin. De az aszpartám miért nem jó abban nincs cukor?
2014. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
szerzetesek körtéje?
2014. máj. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Baromság, mért nem szedsz inkább probiotikumot????
2014. máj. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Azért az ilyen kérdéseket mindig élvezem " Orvos megtiltotta, hogy.... " - miért nem kérdezted meg az orvost arról is, hogy mit NEM tilt meg ?


[link]

2014. máj. 30. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt írják:

Miben más a xilit? A xilit már a szájban megjelenő baktériumok számára sem nyújt tápanyagot, mivel más cukrokkal ellentétben nem hat szénatomból épül fel, hanem csak ötből, aminek következtében sokkal stabilabb a szerkezete, így ezek a baktériumok nem képesek lebontani. A Candida gomba számára sem szolgál tápanyagként, ezért nemcsak, hogy nem szaporodik általa a gomba, de mivel nem is talál magának táplálékot, így pusztulásnak indul.

2014. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Xilitet elvileg ehetnél.

Eritritet is.

Steviát, 'huxol'-t is.


Sütik ízesítése miatt. Felejtős, a sütikben keményítő van (liszt) ami cukorrá bomlik le. Ugye ezt is számításba fogod venni a táplálkozásodkor?


Nyilván mindegy hogy úgy eszel cukrot, hogy a keményítőt iparilag bontják le cukorrá és azt eszed meg vagy te a keményítőt eszed meg (liszt, krumpli, rizs) és a testedben bomlik cukorrá és az szívódik fel.

2014. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Annyit mondott hogy fehér liszt,szénhidrát és természet alapú édesítőt, cukrot kerüljem. 1 sütitől újra előjön minden.

Hiba volt nem megkérdezni pár termék nevét elismerem.

Aszpartámmal azt eléggé veszélyes édesítőnek találom,főleg amiket írnak róla :P De gondolom az összes mesterséges amibe nincs cukor az egészségtelen.

2014. máj. 30. 13:10
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez esetben szerencsés, hogy sem a húst sem a salátát nem kell édesíteni, így nincs szükség sem cukor sem cukoralkohol alapú sem pedig szintetikus édesítőszerre.
2014. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, a gyümölcsöt is kerülnöd kell-e... Én dióval, kókusszal, mazsolával édesítem a sütimet (igazából a kókusz maga a liszt benne :)). Nem olyan tyű de édes, de jó és a szénhidráttartalom sem olyan vészes, bár ketogén napon nem ennék ilyen sütit :D. Szeretek kevés cukorfélét használni, akkor is, ha az eritrit :P Ami amúgy nem rossz.

A normál étkezés persze megoldható süti, édesség nélkül is, de én se hagynám el őket, ha nem muszáj.

2014. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

most már én is találtam cikkeket,köszi a válaszokat


[link]

2014. máj. 30. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!