Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Orvos ajánlásával nem ihatok...

Orvos ajánlásával nem ihatok szénsavas folyadékot, gyümölcsleveket, szénsavmentes ásványvizet sem. Akkor mit ihatok?

Figyelt kérdés
a gyümölcslébe a tea beletartozik?

2014. jún. 11. 11:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
csapvizet se? gyógyteát?
2014. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne ihatnál szénsavmentes ásványvizet?

Mert hogy még szénsavasat nem ihatsz, vagy szénsavas üdítőket nem ihatsz, azt megértem, mert például aki sok gyomorsavval küzd, annak nem ajánlott. Vagy ha cukorbeteg, akkor az üdítőkön kívül a dobozos gyümölcsleveket hogy nem ihat.

De én még olyat nem hallottam, hogy valaki szénsavmentes ásványvizet ne ihasson.

Mi bajod van egyébként, ami miatt ennyi mindent nem ihatnál?

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, ott a csapvíz, azt is lehet inni és nem soroltad fel.:)

2014. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Citromos csapvizet! Ebben a melegben a legjobb, kis mentalevéllel, jégkockával...
2014. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
teát biztos ihatsz - kérdezd meg az orvost, milyet a sok gyógynövényből
2014. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem tudjuk, hogy mi a bajom, ételallergiám lehet valamire és kaptam az orvosomtól egy papírt, amin az van, hogy a vizsgálat elött mit nem ehetek és ihatok. H2 kilégzésem lesz. Ez áll a pípprion: Egész nap tilos inni: Szénsavas folyadékot és gyümölcslevet, szénsavmentes ásványvizet sem. Ezért nem értem, hogy a tea beletartozik e. Gyümölcsöt, zöldséget sem ehetek. A tea meg gyümölcs tea nem?
2014. jún. 11. 11:26
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg a dokit? Ha egy vizsgálat előtt még vizet sem szabad inni, akkor teát végképp nem.
2014. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szénsavmentes ásványvizeket sokszor azért nem ajánlják, mert nem elég kiegyensúlyozott az ásványi-anyag tartalmuk.

Csapvizet meg azzal próbálják lehúzni az ásványvíz gyártók, hogy abban gyógyszermaradékok és hormonok valamilyen mértékben laboratóriumban kimutathatók.


Érdekes olvasnivaló: [link]

2014. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nos, csak a kezembe nyomták a pappírt és Isten áldásával útnak indítottak :)

A dokit meg sose lehet elérni. KB. fél évembe telt, mire eddig eljutottam vele :(

2014. jún. 11. 11:34
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

" Egész nap tilos inni"


Akkor egyértelmű: a vizsgálat napján tilos inni.

Tehát semmit sem ihatsz.

2014. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Julie S ***** válasza:

#9: Szovegertelmezes! "Egész nap tilos inni" es ott a kettospont (!) majd a felsorolas. Vagyis azokat tilos, amik a felsorolasban vannak.


Hat, szerintem marad a csapviz a lista alapjan.

2014. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!