Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 8 éves kisfiam nem eszik meg...

8 éves kisfiam nem eszik meg semmit. Hogy tudnám megkóstoltatni vele az ételeket?

Figyelt kérdés

Se főzeléket nem eszik, még a margarint, májkrémek sem, szalámik közül is csak a párizsit, főtt ételben is ha 10-ből 3-at megeszik az már nagy csoda.

Hogy tudnám megkóstoltatni vele azokat az ételeket, amelyeket nem eszik meg? (Volt már hogy valahogy rávettem, hogy kostolja meg a margarint kiflivel, de elkezdett öklődni, "hányingere lett" sztem ez nem normális)



2014. jún. 18. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég súlyos táplálkozási zavara van a fiadnak, vidd el pszichológushoz, hogy kiderüljön mi van a háttérben.
2014. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8 évesen ez szerintem se normális. Ha lekötöd a figyelmét pl. egy mesével a gépen, akkor sem tudod közben megetetni? Mióta tart ez nála? Van kedvence, amit megeszik?
2014. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pszichológushoz kell vinni, mert lehet hogy ételfóbia alakul ki nála, aminek a hátterében más gondok is állhatnak. Érdemes őt elvinni, ingyenes és semmit nem veszíthetsz vele.
2014. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hányingere lett a margarinos kiflitől, nem lehet, hogy lisztérzékeny?
2014. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Helló! 12,5 éves vagyok és én is ilyen. Kevés kaját szeretek. Nagyon makacs vagyok ételkóstolásnál,és anyukám ezt tudja,szóval már nem erőltetik. Nekem gyenge az ízlelő érzékszervem. Nagyon rossz az ilyen,mert ha osztálykirándulásra megyünk,éhen maradok. Valahogy lazán próbálni kell ezt bemesélni neki,hogy milyen rossz lesz. Vagy jutalmat adni neki,ha megeszik valamit. Sok sikert!
2014. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
*hogy milyen rossz lesz,ha elmegy valahová,és éhen kell maradjon. (előző vagyok)
2014. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Eddig mit evett?
2014. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam egy műsort, abban egy első éves egyetemista lány volt, aki csak és kizárólag főt tésztát evett, talán kecsappal, vagy még azzal se. Ott azt hozták ki belőle, hogy sokan voltak testvérek, és kiskorában így érte el a fokozott figyelmet a család részéről. Tehát, hogy hisztériázott, hogy nem eszik mást, mindenki aggódott, hogy beteg lesz, stb. Végül az anyja belefáradt és maradt tésztaevő, aztán ez az evési zavarokkal küszködőkről szóló műsor megváltoztatta, de persze nagyon apránként.
2014. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát eddig evett fött tésztát, kiflit,zsemlét simán... rántott,sült hus, rizs.. jo most mindent nem sorolom fel, de ilyen egészségtelen kaján kivül mást nem eszik....


Hiába mondjuk neki hogy ha nem eszik nagy baj lesz, korházba kerül stb. Kicsit megfélemlitettük vele, de szinte nem is reagált rá.


A vajas kiflitöl, pedig nem ugy mondom h hányingere lett, hanem azt szimulálta, undorodott tőle szó szerint.

2014. jún. 19. 13:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt ételfóbiának nevezik, ami gyógyítható, pszichológushoz kell vinni. A nővéremnek is ételfóbiája van, nem eszik se zöldséget se gyümölcsöt, csak ezeket amiket te is soroltál, sült vagy rántott hús stb, de se egy paradicsom se egy alma semmi.. Elvittük pszichológushoz, és nagyon apránként de kezd enni, már pl a karfiolkrémlevest is megeszi, de eddig meg se fogta a paprikát ilyesmit, és az a helyzet, hogy ahogy idősödött, egyre jobban undorodott a kajáktól.. ha nem lesz változás a következő két hétben pl, akkor érdemes lenne megnézetni egy orvossal, mert ez egészségtelen, nem lehet csak úgy ráhagyni arra hogy finnyás a gyerek.
2014. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!