Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egeszseges vagy nem? 170cm...

Egeszseges vagy nem? 170cm vagyok es 90,9kg. most egy honap alatt fogytam 8kgt.

Figyelt kérdés
Eddig nem igazan erdekelt a sulyom de most eldontottem h leszeretnek fogyni. El is kezdtem dietazni de mindenhol azt olvasom h nem jo ha hirtelen csokken a kaloriabevutel meg a kaja mert akkor a szervezet megijed es elkezd raktarozni. De mar nem kivanom ugy a kajat. Nem ehezem kibirom sokkal de sokkal kevesebbel. Ma is reggelire megettem 100g malnat maskor mar 1ora mulva eheztem de most nem. Ilyenkor is elkezd raktarozni? Vagy mivel nem vagyok ehes akkor igy jo? Mindenhol az van h legalabb a 1200-1300kcal legyen meg naponta. De nemszeretnek annyit mert felek h nem fogynek. Velemenyetek? Legyszives a bunko parasztok kimeljenek!

2014. jún. 23. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem leszek paraszt. Egy darabig fogyni fogysz, főleg az izomzatodból. Aztán megáll a fogyásod, és majd amikor eszel valamit, azonnal zsírba fog menni. Átáll a tested tartalékoló üzemmódra, pont mert nincs meg a megfelelő kalóriaszám.
2014. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még az 1300kcal is kevés. Bár nem írtad hogy F/L vagy.


Garantáltan vissza fogsz hízni, ez sajnos ilyen.


Hidd el semeddig nem fog tartani a fogyásod, csak a brutális diétád végéig.

Ez a jo-jo effektus, amikor "pár" kilót lefogynak, viszont mivel a szervezeted már rég a belassult anyagcseréjével felborult, ezért amint elkezdesz normálisan enni, azonnal zsírba m egy vissza, és mire visszaáll a szervezeted a normál anyagcserére, másfélszer annyit szedsz vissza.



Az egyetlen menekülési út ebből, ha elkezdesz sportolni! Napi 1-2 órát és elkezdesz visszakúszni a napi ötszöri étkezéshez.


Már most probléma, hogy ilyen keveset eszel.

A lényeg, hogy a cukortartalmú és a cukorrá bomló ételeket TILTSD KI, tehát a szénhidrátokat. Ugyan az agynak szüksége van rá, de mivel minden agyon van cukrozva, ezért az agy fog kani így is cukrot.


Szénhidrátok amik nem jók: fehér lisztből kenyér, kifli, tészta, sültkrumpli, sima rizs, ezekből semmit.


Ha nagyon akarsz akkor reggel egyél teljes kiőrlésű kenyeret.


A lényeg, hogy alacsonyan tartsd a vércukorszontedet, mert akkor a plusz kalóriaigényed - amikor sportolsz - a zsírból fog történni.


Fontos, hogy ne folytasd ezt a diétát, mert 1 napig leszel lefogyva és utána 110kg leszel mire az anyagcsere visszaáll.


Sport és normális, napi 4-5 étkezés, hal, csirkemellfilé, saláta, de semmi cukor, semmi állati zsír,


magasabb fehérjebevitel, soványtúró, táplálékkiegészítő tejsavó fehérje, cottage sajt,

2014. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

enni eszek azért..most ettem ebédre is salátát de csak a felét birtam mert teli lettem..azért gondoltamm hogy ha eltelek vele akkor azért az nem olyan egészségtelen hogy nincs meg az a kalóriaszám vele nem?:) vagy mindenáon azt kell nézni? :/ sajnos sportolni nincs idom..és nem kifogás..ezt azzal kompenzálom hogy ha megyek valahova akkor nagyon gyors tempóba megyek szinte futok...irták valahol hogy ez is betudható testmozgásnak..a vádlim nagyon is izmos emiatt de máshogy sajnos nem tudom megoldani. amugy lány vagyok :)

és koszonom a normális válaszokat!:)

2014. jún. 23. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a kalóriát nézd, mert a gyomrod összeszűkült, azért telsz el kevés kajával is.
2014. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!