Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A paleo étrend szerint miért...

A paleo étrend szerint miért egészségtelen a krumpli, kukorica, méz, rizs, stb?

Figyelt kérdés

Az Andokban évezredek óta eszik a burgonyát, Amerika sokmás részén a kukoricát meg a tököt és nincs semmi bajuk tőle.

A mézet minden kultúra egészségesnek e gyógyhatásúnak véli.

Még a paradicsom is rossz.

Nem értem, hogy miért egészségtelen az ami a világ más részén nem betegíti meg az embereket?

Amikor a hírekben azt olvasni,az öreg indán fő tápláléka az Andokban a burgonya akkor az nálunk miért egészségtelen?

Indiaik és kínaiak élnek sokáig a rizsen.

Mi van az egészséges vegákkal,vegánokkal( Loma Lina)? Nem is arról van szó, hogy nem esznek húst vagy állati eredetűt, de sok olyat is fogyasztani ami a paleo szerint káros. Mégis egészségesek?

Annyira összezavarják az ember, hogy már nem tudj mit ehet!



2014. júl. 17. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mert a paleo étrend marhaság. Mindent lehet enni, csak meg kell találni a megfelelő arányokat.
2014. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy választanod kell a paleos irányzatok és a vegán irányzatok között, mert azok szinte egymás ellentétei egy-két hasonlóságot leszámítva. Szerintem egyszerűen ki kell próbálni és akkor érzed, hogy mi az ami jó neked. Én vegán vagyok, abból is egy érdekes alváltozat, de én ahogyan megismerkedtem ezzel az irányzattal, ételekkel, tudtam, hogy nekem csak ez a jó, már korábban is sokszor rosszul voltam a hústól. De lehet, hogy másnak teljesen más jön be, muszáj mindenbe belekóstolni. Természetesen nekem a legnagyobb baromság, hogy a rizs egészségtelen, hiszen semmi káros hatása nincsen, de tiszteletben tartom mindenkinek a döntését. azért érdemes figyelni, hogy kik azok akik ilyen könyveket írnak és értenek-e hozzá. Vagy csak egy ügyes reklámfogás az egész.
2014. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezeket magas szénhidrát tartalmuk miatt veti el a paleolit étrend, valamint azért, mert nem lassan felhszívódó szénhidrátokat tartalmaznak.

A paradicsomot más miatt: már nem emlékszem pontosan, de valamit tartalmaz a nem teljesen megérett paradicsom, amire azt mondják, hogy nem egészséges, a teljesen érett paradicsommal elvileg nincs baja a paleo-nak, azt hiszem.

2014. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Julie S ***** válasza:
100%

[link]


http:// www.tenyek-tevhitek.hu/a-rizs-burgonya-paradicsom-gyulladaskelto-hatasa-a-buzaeval-vetekszik.htm


A mezrol meg en szemely szerint ugy gondolom, hogy, ha nem kiloszamra esszuk nap mint nap, es nem vagyunk cukorbetegek, akkor siman belefer a paleoba. Fuszerkent, alkalmi edesitokent, gyogyhatasu szerkent.


Azt pedig azert erdekes csak igy kijelenteni a tavolbol, hogy valakinek valamitol semmi baja nincs. Honnan tudod biztosra? Amig nem paleoztam, addig en is sokaig buszkelkedtem, hogy mindent ehetek es semmi bajom nincs, meg hizni se hiztam. Aztan a testem kezdte egyre jobban meghazudtolni a szavaimat es visszavettem az arcombol. :) Meg atertekeltem az addigi nezeteimet.

2014. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Julie S ***** válasza:
2014. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
A paleolit diétának talán az egyetlen, széles körben elismert előnye, hogy nem javasolja a mesterségesen előállított, finomított élelmiszerek fogyasztását. A szakértők többsége szerint azonban a modern embereket sújtó betegségek oka a túlzott kalóriabevitelben és a mozgáshiányban keresendő, nem pedig abban, hogy eltértünk egy feltételezett ősrégi étrendtől.
2014. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 The Wounded Eagle válasza:

Amit régen a paraszt megtermelt a kertjében, azokat eheted nyugodtan.. "nyugodtan" mer már közel se olyan bár.. de na.


Nem véletlen termesztették és ették azokat az ételeket...

és élt rajta többszáz generáció!

2015. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

A paleó egy abszolút tudománytalan marhaság. A tények-tévhitek oldal pedig egy áltudományos oldal. Különösen rossznak tartom a nevét, lévén azt sugallja, hogy megbizonyosodhatunk róla, hogy mi a tény és mi a tévhit. Valójában ennek ellentéte az igaz. És van még jópár ilyen kamuoldal. Pl. az antalvali oldala(i) meg ezek:

[link]

A legtöbb ilyen extrém diéta nem egészséges az átlagembernek.

De majd néhány elvakult diétahívő jól lepontoz...

2017. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!