Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, ha átlag 4-5litert...

Normális, ha átlag 4-5litert iszom naponta?

Figyelt kérdés
Hivatásos táncos vagyok, szóval tudom, hogy indokolt a nagy folyadékszükséglet, de azt szoktam látni, hogy 3 literre már sokat mondanak és a környezetemben sem ismerek olyat, aki annyit inna, mint én. Bár nincs semmi bajom, gondoltam megkérdezem mi baj lehet ebből. Köszi
2014. aug. 4. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is annyit iszok naponta, sportolok. Szerintem teljesen oké nyáron.
2014. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: bár én 90 kiló vagyok, az is számít.
2014. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mostanában sokat olvasgatok ebben a témában,mert én pedig túl keveset iszom (max 1 l naponta,sőt néha ennyi sem),de elég sok helyen írjak,hogy ha túlzásba visszük az is épp olyan káros,mint ahogy én nem iszok. De 2 liternél nem igazán javasolt többet a háziorvosom sem. Bár az életvitelünk is más,én diák vagyok,maximum a koncerteken táncolok(mozgok) és nyár is van... Szóval ha neked jól esik és nem tapasztalsz semmi negatív hatást akkor nem hiszem,hogy nagy baj! Pl én akkor lennék rosszul ha meg kéne innom egy egész pohár vizet...
2014. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyáron egyáltalán nem sok, egy intenzív mozgáskor simán veszítesz 2 liter vizet.

Éjszaka álmunkban 1.5 litert izzadunk, akkor nyáron sport közben mennyit...

Figyelj rá, hogy a sóbeviteled is magas legyen, 5 liter vízzel totál kimosod magadból a sót. Lehet, hogy kevés sót eszel, ezért van szükséged ennyi vízre.

2014. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen én is olvastam, hogy a sok folyadék is karos lehet. Egyébként én 74kg vagyok. Pohár viz nekem nagyon kevés. Az otthoni poharam, amiből mindig iszom az 7 decis és ha szomjas vagyok egybe lazán lemegy...Direkt ezert vettem,mert ha innom kellett, akkor 2szer 3szor mindig rá kellett töltenem a sima méretűre, hogy azt érezzem ennyi elég volt. De akkor valszeg tenyleg szuksegem van ra, gondoltam olyanra is hogy vmi pszihés oka van. Például valaki cigizik en iszom :)
2014. aug. 4. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, én is ennyit iszok. Ilyenkor nyáron ha napi két litert innék, akkor WC-re nem is mennék, mert kiizzadnám az egészet. 2 litert egy jobb edzés alatt meg szoktam inni.

A rekordom 6 liter pisilés nélkül, nyáron, 40 fokban "culáger" munka. :)

2014. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!