Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a tegnapi étel amit megette...

Ha a tegnapi étel amit megettem és megemésztődött akkor másnap energiától függően elhasználom (úgy ért. átalakul) és nem a végbelemen fog távozni hanem "úgymond felszívódik" Vagy mindenképp ki fog ürülni?

Figyelt kérdés
furcsa kérdés tudom. De ma még nem voltam nagy WC és én legalább minden nap 2-3x szoktam. S ami nap folyamán végeztem fizikai munkát.

2014. aug. 8. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a széklet az az anyag, amit a szervezet nem tud feldolgozni (nem tud energiát nyerni belőle), és inkább "kilöki", eltávolítja.
2014. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mindenképp távozni fog? Csak később.Pedig ma sok vizet ittam hogy meginduljon de sajnos semmi.De ameddig nem emésztődik meg addig átalakulhat energiává?
2014. aug. 8. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Sajnos ilyen szinten nem értek hozzá, úgyhogy nem tudok a kérdésre válaszolni :(

2014. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, vannak az ember számára emészthetetlen anyagok, ezért ezek addig panganak a bélben, amíg ki nem ürülnek. Sajnos ha valakinek gyakran van szorulása, akkor hajlamosíthatnak a káros anyagok vastagbélrákra is. (Persze egy alkalommal nem lesz semmi gond, és eleve kell rá egy hajlam, csak lábjegyzetként mondom). A vastagbél csak vizet szív vissza. Minél tovább pang az anyag, annál több víz szívódik fel belőle, annál keményebb lesz a széklet, és annál nehezebb lesz üríteni is. Igyál-egyél rostos dolgokat, és sok-sok vizet.
2014. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSzÖNÖM a segítséget nektek.
2014. aug. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!