Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy elfogadják,...

Mit tegyek, hogy elfogadják, vegetáriánus lettem?

Figyelt kérdés
A szüleim nem képesek elfogadni, hogy én nem szeretnék húst enni, és áttértem a vegetáriánus életmódra. Megbüntetnek érte (szobafogság, nem netezhetek, stb.) és pszichológushoz akarnak küldeni. Viszont nem hajlandóak egy kicsit is megérteni engem, folyamatosan a kevés fehérjével nyaggatnak (ami amúgy vegetáriánus étrend mellett is megfelelően pótolható). Megértem, hogy féltenek, hiszen a szüleim, de nem ettől függetlenül nem fogok húst enni.

2014. aug. 10. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szépen összeszeded fejben mindazt, ami melletted szól; pl miért szeretnéd (a csak-on kívül), hogyan pótolod majd a fehérjét, milyen étrendet követsz, stb; beavatod a szüleidet abba, hogy pontosan mit mivel fogsz pótolni. Mert ha ők csak anynit látnak, hogy hirtelen vega lettél és majd lesz ami lesz, akkor persze hogy bepánikolnak.

(és remélem tényleg tudod, hogy mit mivel pótolj, mert tudom, hogy ezt lehet ésszel meg jól csinálni, de sok a buktató is, ami miatt joggal aggódhatnak otthon)

2014. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Á, a vegaság azért annyira nem nehéz, a vegánoknak kell nagyon tudniuk, mit csinálnak. Természetesen azért van veszély, sok vega hús helyett szóját, tésztát és édességet kezd enni, ami sokkal egészségtelenebb...


Jó ötletnek tartom, hogy szedj össze infókat, adatokat, a világon rengeteg vega ember él (500 milliót szoktam olvasni), sok híresség is, hátha ez a szülőknek jelent valamit...


A gyk előtt nem is tudtam, hogy az emberekben ennyire az él, hogy hús nélkül nem lehet egészségesen élni. Az én anyám egy szó nélkül elfogadta, amikor évekre vega lettem, onnantól nem főzött húsosat, max. ünnepekkor s vett magának szalonnát (de nálunk eleve ritkán volt hús, nekem természetesebb volt a húsmentes ebéd, mint a húsos). Pedig akkor még nem tudtam annyit a helyes táplálkozásról, mint most.


S a féltésen azért messze túlmutat a vegasági széndék miatti büntetés... Ha aggódnának s beszélnének Veled, az OK, de szobafogság...? Megáll az eszem. Kérdeznének egy hozzáértőt, hogy törvényszerű-e a fehérjehiány egy vegánál (nem, még vegán sportolóknál sem, ha odafigyelnek, de egy vegának nagyon könnyű, ha még jelentékeny mennyiségű állati fehérjét is eszik, amúgy sincs szükség eszetlen mennyiségű fehérjére, tudtommal az mérgezést okoz, de egy szint fölött eléggé felesleges még a legvadabb testépítők szerint is).


Remélem, sikerül meggyőznöd őket. Értelmes cikkek, netes szakértő, hátha ilyeneknek hisznek, ha már Neked nem.

2014. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez durva, ha olyan idős vagy akit szobafogságra lehet ítélni, akkor a szüleid sem lehetnek olyan őskövületek pedig.
2014. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Összeszedett vagyok, tudom, hogy mit mivel,és hogyan tudok pótolni. Ők egyszerűen nem fogják fel, hogy pótolható az, ami a húsban van.

A helyzet egyre rosszabb itthon, minden étkezés után teljesen kész vagyok, mindig azt hallgatom, hogy mit csinálok rosszul. Nem értik meg, hogy nekem nehéz megennem azt a húst.

Köszönöm szépen minden válaszolónak.

2014. aug. 12. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!