Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges-e a szőlőcukor,...

Egészséges-e a szőlőcukor, okozhat-e bármiféle bajt, pl cukorbetegség?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Egészséges. Növeli az IQ-t, vagy az odafigyelő képességet. Dolgozatok vagy versenyek előtt praktikus, szerintem nem igazán okozhat cukorbetegséget. De rá van írva a zacskójára. Ha nem eszel meg minden nap 3 zacskóval, akkor szerintem nem lesz semmi baj.
2010. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbetegséget elsősorban genetikai hajlam, és túlsúly okoz. Hallottam olyat is, hogy (amellett hogy a mesterséges édesítőszerek egyébként is károsak) sokkal nagyobb mértékben növelik a cukorbetegség kockázatát, mint a rendes cukor, illetve hogy a szőlőcukor az egyik legegészségesebb cukor fajta. De orvos nem vagyok.
2010. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Meera válasza:

Ha nem eszel belőle sokat, nem hiszem, hogy árthat.

Én kb.2 hetente eszek fél zacskónyit, mikor versenyem van, és ennyitől pl. semmi bajom.

2010. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
szia, nem cukorbetegséget okoz, hanem emeli a vércukorszintet. Ahogy az előző válaszoló is mondta praktikus a dogák előtt, mert segit az odafigyelésben. Ha nem lenne egészséges akkor nem mondanák azt azoknak a cukorbetegeknek akiknek alacsony a vércukorszintjük, hogy egyenek meg egy-két szőlőcukrot. Ezt ugy mondom neked, hogy egészségügyi szakközépiskolába járok :) és épp most tanultunk róla:) ebből irtam ma 5ös dogát :)
2010. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!