Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A paleolit vegetáriánus...

A paleolit vegetáriánus étrend tojás és kemény sajt fogyasztását is beleértve tartható és egészségesnek mondható?

Figyelt kérdés

A kókuszliszt a legjobb megoldás a paleolit "lisztek" közül ha minden igaz vagy tévednék?

27f


2014. aug. 24. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden tartható, más kérdés az, hogy érdemes-e.


A hús teljes kiiktatása sokaknak megy, a vegetarianizmus képviselői között vannak olyanok, akik rendkívüli fizikumot és egészséget értek el vele.


Ezzel szemben, vannak akik a hús hiányának tudják be az izomveszteséget, a hiánybetegségeket és egyéb problémákat.


Lehet választani tehát, hogy ki melyik táborba akar tartozni. Mindkét oldalon vannak érvek és ellenérvek. Valószínűleg éppen azért, mert a dolgok sehol sem fekete-fehérek. Minden embernek más az élete és más úton jár. Az, hogy milyen hatással lesz rá adott dolog, számos más tényező függvénye. Ezt kell szem előtt tartani.

2014. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, sőt sajt sem kell. Próbáltam már utánaolvasgatni, sose találtam olyat, ami alapján gond lenne vele, ha amúgy jól csináljuk.

Én most rádobtam a ketogént is, rövidtávon tuti belefér, bizonyos dolgok szedésével gondolom tartósan is, de ezt már nem tudom.


Mi az, hogy legjobb? A kókuszlisztet láttam már kizárólag használva, de az ilyen szétesős ízetlen dolgokat okoz a nagy vízfelvétele miatt, persze ezen sok tojás tuti változtat, bár nekem az is kevés. Dióval szoktam együtt használni s ha nincs sok olajos mag, akkor zsírral is, különben száraz. Persze másoknak más lehet a véleményük.


Én a változatosság mellett vagyok, zöldségben, olajos magban egyaránt. A mákban és a szezámban pl. sok a kalcium, a lenmagban szinte semmi az emészthető szénhidrát és az Omega6 (Omega3 van benne, ami egyesek szerint nem jó, mert nem olyan Omega3... nos, nekem hihetetlen, hogy tengeri hal nélkül megbetegszem, így erről ennyit)...

2014. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A halak egy része az algából nyeri az omegát tudtommal.
2014. aug. 24. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!