Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleo Ovo lakto vegetáriánus...

Paleo Ovo lakto vegetáriánus mivel tudja pótolni a vasat a szervezetéből?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen azt mesélik hogy a húson kivül mindenből szinte alig szívódik fe a vas.

Paleosok meg hüvelyeseket sem ehetnek..


2014. szept. 3. 14:16
 1/4 anonim válasza:
A dióban sok vas van.. Nem tom azt ehetsz-e , vagy most kezded a csonthélyas mentes kúrádat is (vagy az most nem divat?)
2014. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt mesélik pár helyen hogy nem szívódik fel a növényekből pedig állítólag a káposztában is sok van..


Végső soron azért kezdtem el a Paleo étrendet hogy fogyjak is vele utánna pedig hogy tarttsak egy élhető színvonalat. Egy helyen olvastam hogy még a tojás ban is van valami anyag ami gátolja a felszívódást és max heti 5-öt javallanak.. Viszont a tojás az egyik fő fehérje forrásom..

A másik a Szendi Gábor szerint is kompromisszumos kemény sajtok (ezeket azért nem kilószámra eszem, de része a napi táplálkozásomnak..)

2014. szept. 3. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden vitamin csak a húsban található meg, ha véletlenül nemcsak ott, akkor pedig csak azzal bevivődve tud felszívódni hozzáértők szerint...... Ezzel szemben tény, hogy nagyon sok húsevőnek van vashiánya és sok vegetáriánusnak meg nincs, én is közéjük tartozom 15 éve már, valahogyan csak felszívódik az a fránya vas, biológiai csoda vagyok:D.
2014. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Julie S ***** válasza:

Sok husevo eszi azt a franya gabonat is a hus mellett, ami szereti gatolni a vas felszivodasat (is). Talan a vegak egy resze tobb zoldseget eszik es kevesebb gabonat...


Es bocs, hogy a kerdeshez most nem tudok erdemben hozzaszolni.

2014. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!