Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesebben táplálkoznak...

Egészségesebben táplálkoznak a lisztérzékenyek?

Figyelt kérdés

Sokat hallani mostanság hogy a gabona ártalmas (azt hiszem a paleo diéta ilyen, de nem ez a kérdésem). A kenyeret és tésztákat más diéták is korlátozzák.

De aki nem ehet ilyesmit, annak eleve kizárt a gyorséttermi kaja és sok süti, édesség. Mit gondoltok?



2014. szept. 7. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Ha pl. csokit töm egész nap, az nyilván nem egészséges...

Egyed étrendek kizárnak egy csomó nem jó ételféleséget, azokkal könnyebb lehet egészségesen étkezni, de azért nincs semmi garancia a kiegyensúlyozott táplálkozásra...

2014. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván "normál" táplálkozásra gondoltam. Egy átlagos ember elég sok pékárut eszik és be-betér egy burgerre/pizzára valahova. Sok nasi, keksz, tartalmaz glutént.

Most felmerült bennem az is, hogy aki valamire érzékeny (Tej, liszt, vagy pl cukorbeteg) az a táplálkozás más területén is odafigyelőbb?

2014. szept. 7. 20:58
 3/4 anonim válasza:

Én lisztérzékeny vagyok.Természetesen gyorséttermi kajákat nem eszek, de otthon szoktam enni zsíros ételeket, meg rizslisztből is lehet nagyon finom sütiket készíteni, szóval nem táplálkozom én se olyan egészségesen, de mostanában jobban odafigyelek arra, mit eszem.

Szerintem a lisztérzékenyek is táplálkozhatnak egészségtelenül, és sok nem lisztérzékeny ember figyelmet fordít arra mit eszik és egészségesen táplálkozik, szóval szerintem ez embertól függ. Én ha nem lennék liszérzékeny, akkor se ennék sok édességet, meg gyorséttermi kaját, mert tudom az nem egészséges :)

2014. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első voltam. OK, az extrém, hogy valaki csak csokit eszik, de az teljesen normál, hogy napi szinten eszik édességet, glutént pedig sosem. A párom pl. ezt teszi, napi többször, rengeteg szénhidrátot fogyaszt, szerencsére mást is (elég magas a zsírbevitele is, bár hozzám képest semmi. én sem eszem glutént).

Szerintem mi eléggé egészségesen táplálkozunk, bár most épp nagyon szénhidrátszegény korszakom van, ami kissé lecsökkentette a zöldségfogyasztásomat, de majd belejövök, elvégre így is lehet belőlük mondjuk egy kilót enni, ami azért már nem rossz mennyiség.


A lisztérzékenység nem olyan nagy változás, sokkal nagyobb korlátozások mellett is lehet pl. félig édességen élni... Ami mondjuk nem jelenti azt, hogy ne lenne viszonylag egészséges a táplálkozás, ez összetett dolog.

2014. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!