Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Problémám a puffadás, tul sok...

Problémám a puffadás, tul sok gáz képződik a belekben, ami rossz közérzetel és feszítő érzéssel jár. Nektek mi vált be ez ellen leginkább?

Figyelt kérdés
A Mezymet, espumisan gyöngyöt, zöldteát és salaktalanitó teát már próbáltam, semmi hatás! És nem a gázok távozásával van gond , hanem azzal h ott vannak és ugye az ember nem "szellenthet állandóan.Már ha nem is eszek olyasmit (hagyma, olajos dolgok) akkor is fent áll a helyzet majdhogynem minden nap
2014. szept. 26. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Táplálkozás: Kerülni kell a stresszt, a kiadós, gyors étkezést. A lassú, alapos rágás és a kiegyensúlyozott táplálkozás már fél emésztés. Fel kell ismernie, mely ballasztanyagokat viseli el a szervezete, és adjon időt bélrendszerének arra, hogy lassan hozzászokjon.


Légzőgyakorlatok: Lazítson és segítsen csökkenteni a levegőnyelést. Fontos a helyes hasi légzés. Masszírozza a rekeszizmot és a beleket, így segíti annak tevékenységét.


Igyon eleget. A ballasztanyagoknak sok folyadékra van szükségük, hogy meg tudjanak duzzadni. Különben összecsomósodnak és gátolják a székletürítést.


Meleg: Lazítja a gyomor- és bélizomzatot, görcsoldó hatású.


Gyógynövények: Az ánizs, kömény, édeskömény, koriander vagy a kamilla illóolajai csillapítják a puffadást és oldják a görcsöt. Az enciángyökér, articsóka, vidrafű, üröm és narancshéj keserűanyagai ezzel szemben serkentik a gyomornedv-termelődést, így segítik az emésztést.


Buborékoldók: Eloszlatják a nyálkával borított gázbuborékokat. A levegő felszabadul, a szelekkel és a véren át távozik. A gyógykészítmények hatóanyagait emésztés-elősegítő gyógynövénykivonatokkal kombinálják.


Emésztőenzimek: Támogatják a hasnyálmirigyet. Így kevesebb emésztetlen táplálék jut a vastagbélbe, ahol ezeket gázképződés mellett a baktériumok felbontanák.


Kolon-hidroterápia: elsősorban krónikus emésztési zavarok, bélflóra-károsodás, gyakori puffadás esetén javasolt a magas béltisztítás. A kezelés során körülbelül 80 l vízzel mossák át a vastagbeleket, makacs problémáknál 10-15 kezelés is szükséges lehet.

2014. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet laktózérzékeny vagy.


Én pl azóta nem fingok annyit, mióta nem eszek tejterméket.

2014. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az espumisan gyöngy egy kalap kakit ér.

Nekem az vált be, hogy kerülöm az úgymond felesleges kajákat pl. nasik, cukrok, túl sok szénhidrát, adalékanyagok, igyekszem tápanyagdús kajákat enni, amik jobban felhasználódnak. Pl. zöldségek, fehérhúsok, hal, olajos magvak, rizs, zabpehely stb. Nekem ez a módszer elég jól bevált. Aztán ha egyedül vagy otthon, az olyan napokon meg úgyis lehet enni bármit. :D

2014. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gabonák, tejtermékek, hüvelyesek okoznak hasonló panaszokat nálam és sokaknál is.
2014. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már probáltam, kihagytam ezt-azt a táplálkozásomból. Egy ideig jobb volt , de már most szinte mindentől igy vagyok. Valaki valami készitmény nem tudna ajánlani még?

És napi 14 órát vagyok a munkahelyemen, estére elég fusztráló érzésem van már....

2014. szept. 28. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Parádi gyógyvíz! Neurosan por, amelyben nyomelemek és ásványi anyagok vannak! a neurosan a legjobb!
2014. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!