Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a vízszűrő...

MBS kérdése:

Mi a véleményetek a vízszűrő kancsókról? Mennyire váltak be? Milyen fajtát/márkát ajánlanátok? Vagy van jobb megoldás nem túl drágán?

Figyelt kérdés
Igazából nekem a csapvíz minősége megfelelő, az ízével sincs gond, de lágyabb és tisztább vízre van szükségem.

2014. szept. 29. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Már megint valami aminek óriási marketingje van. Magyarországon jó minőségű a csapvíz, állandóan ellenőrzi a vízművek az összetételét. Nyugodtan meg lehet inni. Minek neked másmilyen víz? Most komolyan, mondd meg mitől jobb az ha más összetételű?
2014. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs szükségem más összetételre. Lágy vízre van szükségem, ennyi.
2014. szept. 29. 19:33
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
mitől jobb a lágy a keménynél?
2014. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért mert a lágy vízben jobban kifejlődik az egyes teák aromája és illata, természetesen nem a filteres filléres teákra gondolok.
2014. szept. 29. 19:50
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

A teák kioldódása a víz hőfokától függ nem a keménységétől.


A keménység azt jelenti hogy ha sokat áll valamiben víz, hamarabb lesz köves mert az oldott sók kioldódnak és megtámadják a fémet.


Ha kemény vizet iszol nem lesz semmi kövesedés mert az emberi testben nem áll a víz egyfolytában és egyéb szabályozó mechanizmusok is vannak a testben.


Szerintem tehát felesleges, de te tudod. Voltam olyan előadáson ahol a víz hormontartalmáról magyaráztak hülyeségeket hogy a nyugdíjasok megvegyék a fél milliós víztisztítókat amik kb. semmire sem jók, de mindenki döntse el mire költi a pénzét.

2014. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen erről én is hallottam, hogy gyógyszerszármazékok vannak a vízben meg ilyenek. Csak ez azért vicces mert aki emellett kardoskodik mit iszik? Kétlem, hogy az ásványvíz rendszeresen fogyasztva olyan nagyon egészséges lenne. Ha valaki egy minőségi forrásból hozza magának a vizet arra azt mondom, hogy oké. Ha ez is kiesik maradnak ez üdítők meg ilyenek. Tehát még mindig a csapvíz a legnormálisabb.


Viszont a teáknál nincs igazad, számít a keménység. Bár míg Ceylon és egyes más fajták határozottan kedvelik a kemény vizet addig a zöld vagy a fehér tea íze és tartalma leginkább lágy vízben tud kioldódni, kifejlődni. A kemény vízben több az ásványi anyag is és ezek reakcióba lépnek a teában valamelyik anyaggal / anyagokkal. Ezt magad is megnézheted egy minőségi teánál. Illetve egy lágyabb teánál (többszöri felöntés esetén) az ásványi anyagok íze fog dominálni és elnyomja a tea ízét. Nekünk ez furának, badarságnak tűnhet, hiszen nem olyan elterjedt nálunk a teázás kultusza, mint mondjuk Japánban, Kínában vagy akár Indiában. Azért köszönöm a választ, lehet, hogy ez a szűrő sem megoldás, csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra / véleményekre mert most láttam ilyet először az egyik üzletben.

2014. szept. 29. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ásványvíz akkor jó ha a márka/összetétel azért váltogatva van bizonyos időnként, különben az oldott anyagok eltolódhatnak, szóval igen nem jó az sem. Én volt hogy ásv.vizet ittam, de mostanában csapvíz van mert erre telik.


Most hogy mondod, a zöld tényleg lassabban oldódik ki, de kioldódik egy idő után, szerintem. Ittam ízesebb és kevésbé ízes fajtát is de nem vagyok tea szakértő.


Ha valaki bebizonyítja a hormonos teóriát akkor oké (bár szerintem lebomlanak vagy a szennyvíztisztítóban semlegesítik őket), de én az előadásos értékesítőknek azt sem hiszem el amit kérdeznek.

2014. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen ez mondjuk érthető. Mindegy azért köszönöm, valahogy nem győzött meg ez a kancsós dolog, marad a csapvíz.
2014. szept. 29. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:

A kancsókhoz sajna nem értek, de megértem, hogy lágyabb vizet szeretnél. Én is, de nekem eleve lágy víz kell a csapból, minden állandóan vízköves, a lágy víz hajmosásra, mosásra is sokkal alkalmasabb, ezt tapasztaltam már.


A csapvízre pedig mondhatnak bármit, egyes helyeken csapnivalóan rossz, képtelen lennék meginni, hacsak nem szomjaznék már kegyetlenül, de akkor is rossz lenne. S ez még akkor van, amikor nincs klórozva, mert akkor aztán végképp elszabadul a pokol. Óriási különbségek vannak íz tekintetében, a mi kis falunkon belül is...

Szerencsére a saját kutunk víze jó, csak roppant kemény (karsztvidéken mit várok, ugye). A vízszerelő azt mondja, van rá valami 120 ezres kütyü, ami működik.

2014. szept. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt hallottam, hogy van ahol ihatatlan minőségű a víz. Itt ez nem áll fenn, de a lágyabb víz tényleg jó lenne. Az a baj annyi kütyü van a piacon, hogy nem lehet eldönteni melyik az ami tényleg jó és melyik csak átverés.
2014. szept. 29. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!