Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni csoki-függőség...

Mit lehet tenni csoki-függőség ellen?

Figyelt kérdés
Csoki-függőség! Mit tegyek?? a nyáron 2-2,5 hónapig visszafogtam magam, semmi csoki, édesség, cukorka, pattogatott kuki stb...fogytam is 6 kilót. szeptembertől h itt a suli, már nemtudom magam tartani annyira, mert 4 mire hazaérek, ebéd (rizs krumpli stb.). Viszont nagyon kivánom a csokit! a szüleim mindig vesznek maguknak-egymásnak-nekünk, és ha hazajövök suliból, azonnal a hűtőbe nézek van e vmi csoki...nincs? akkor a "nemhűtő"s csokikat keresem a szekrénybe...ma egy boci AERO-t ugy benyaltam...(persze ebéd helyett) kezdek visszahizni! segitség!!!
2007. okt. 24. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

igyál forrócsokit, nekem bevált!

én fél litert szoktam csinálni, oszd le 1,5-2 dl-re!

1,5 ek hollandkakaóport elkeverek egy kevéske light margarinnal, cseppentek bele édesítőszert -ízlés dolga, mennyit-, és (mikróban) felmelegítem, hogy egyet rottyanjon. ha igazán finomat szeretnél, tegyél bele kevesebb vizet, s egy kevés tejszínt! még mindig nem annyira hízlaló, mint a csoki, de nagyon finom tud lenni!


egyébként egy orvosnak panaszkodtam én is el magam, s ő azt mondta, hogy nincs ilyen függőség (fizikai szinten), csak lelkifüggést érezhetünk a lelki zavaraink miatt!

:)

2007. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg krómot szedni, ennek az anyagnak a hiánya okozhat indokolatlan szénhidrátéhséget. Lehet kapni gyógynövényboltban biokrómot vagy "gyúrós" táplálékkiegészítőket árusító boltban is van.

De a lelki függőség ellen ez nem jó!

Viszont ha szeded és egy-két hónapig kibírod édesség nélkül, akkor talán a lelki függőségen túlesve segít elkerülni a visszaesést.

2007. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
H avaníliásat eszel, azzal csökkentehető a csoki utáni vágy.De a vaníliarud szagolgatás is jo modszer.
2007. nov. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A cukor az ami függőséget okoz, és elég sok dologban van... üdítők stb.
2008. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem én de mit tegyek?? :$ :)
2008. márc. 20. 09:32
 6/11 A kérdező kommentje:
amugy már sikerült kontrollálni :D hetente csak egyszer nyomok be egy táblát :D és vissza is fogyiztam szépen :D no üditő, csak viz ;) ajánlom mindenkinek :)
2008. márc. 20. 09:33
 7/11 anonim válasza:
73%

SZIA!

ÉN IS CSOKI FÜGGŐ VOLTAM,DE A FOGORVOSOM MONDTA,H PÓTOLJAM GYÜMÖLCCSEL!ÉS MÁR TÖBB MINT 2 HETE NEM ETTEM CSOKIT!

HÁT AZ ÜDÍTŐKNÉL MEG AZ VAN,H VANNAK EZEK AZ ÍZESÍTETT ÁSVÁNYVIZEK!NEM SZÖRPPEL HIGÍTVA,TUDOD EZ A CITROMOS,EPRES STB. NEM TUDOM ÍGY A NEVÉT,AZT IDD,ÉN ÁSVÁNYVIZEZEM!SOK SIKERT!

2008. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Háát én igazából azt tanácsolom,hogy fokozatosan szokj le róla.


De ha aktív sportoló vagy,akkor lehet hogy ez nem túl jó..

Mert a sportolóknak sokkal több cukor kell,mint az átlagembereknek!!

2009. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Törődj bele :DD
2010. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell megvonnod magadtól a csokit :)

Menj,és sportolj!

2010. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!