Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mitől lehet hogy minden...

Az mitől lehet hogy minden étkezés után hányingerem van? Pedig nem eszem sokat. Annyi hogy rendszertelenül eszek. Nem igazán reggelizek és sokszor sem eszem.

Figyelt kérdés

#hányinger #Étkezès
2014. okt. 6. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az epéd rendben van?
2014. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen rendben.Más bajom nincs csak ez a hányinger mindig.
2014. okt. 6. 22:05
 3/5 VTY válasza:

Az idegrendszer kétféleképpen van behuzalozva, két működési módot tudunk elkülöníteni: 1. szimpatikus idegrendszer, 2. paraszimpatikus idegrendszer.

A paraszimpatikus idegrendszer aktiválása a szervezet működését regeneráció, raktározás irányába tolja el. Jó példa erre az, amikor egyszerűen este elfáradsz és alszol, vagy az, hogy evés után elálmosodsz, mert a szervezet az emésztésre és a "tápanyag felszívására koncentrál".

Ha a szimpatikus idegrendszer aktív, akkor a test az energia felhasználásának irányába mozdul el. Mozgósítja a tartalékokat valamilyen cél elérése érdekében. pl. ha teljesítened kell az iskolában/munkahelyen és emiatt fokozottan figyelsz a feladatodra, de ugyanez van, ha edzel, ha egy kutya elől menekülsz, vagy ha csak feszült vagy valami miatt.

A lényeg: a kettő kizárja egymást. Ha teleeszed magad, a szervezetnek az lenne a kedvező, ha a a raktározás, a nyugalom irányába mozdulna el, azaz a paraszimpatikus idegrendszer irányába mozdulna el, DE ha te nem hagyod neki, mert egész nap hajtasz, mozgásban vagy és folyamatos stresszhatások érnek, akkor ezzel a szimpatikus idegrendszer fog előnyt élvezni, ami viszont nem fér össze az emésztéssel.

Ezért van az, hogy rengeteg embernek emésztési problémái vannak, reflux, gyomorégés, vagy éppen étvágytalanság.

Én akkor éreztem régen hányingert evés után, amikor szorongtam valami miatt (legtöbbször azért, mert nem számomra kín volt minden reggel felkelni és iskolába menni). A szervezetnek reggelente arra alig van energiája, hogy felpörögjön; hát még akkor, hogyha telenyomjuk kajával, hogy azon is dolgoznia kelljen.

Szerintem először is figyeld meg azt, hogy mit érzel még akkor, amikor hányingered van étkezés után. Utána próbáld meg kialudni, vagy megnyugtatni magadat és próbálj meg minden étkezést nyugodt körülmények között véghez vinni. Szánd rá az időt.

Nekem az jött be, hogy napközben nem eszek főtt ételeket, vagy olyan ételeket, amiket nehéz megemészteni, így egész nap pörögni tudok. Ha nem vagyok éhes, nem eszek. Ha éhes vagyok, akkor snacket vagy gyümölcsöt, zöldségeket. Este, amikor viszont van időm és energiám pihenni, megnyugodni, főtt ételt is fogyasztok.

2014. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 VTY válasza:
59%
Ja és soha ne egyél csak azért mert pl. ebédidő van. Hallgass az ösztöneidre. Ha éhes vagy, akkor nem lesz hányingered, hacsak nem valami más gond van, de ezt már csak orvos tudná megmondani.
2014. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű meg van az ok.Ugyanis jelenleg depresszió és szorongás miatt pszichológushoz járok.Csak fura hogy étkezés után mindig rosszul vok.Még akkor amikor tényleg éhes vok.
2014. okt. 13. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!