Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz, hogy a mai zöldségekben...

Igaz, hogy a mai zöldségekben és gyümölcsökben vitaminok, ásványi anyagok töredéke van meg az 50 évvel ezelőttiekhez képest? Akkot hogy pótoljuk a vitamint? És van-e akkor igazán értelme sokat fogyasztani belőlük?

Figyelt kérdés
Persze, értem, hogy így is egészségesebb a legtöbb élelmiszertől, de valójában akkor szinte csak annyi értelme van, hogy a rosjaik áttisztítsák a beleinket és jobb alternatívát jelentsenek pl. egy gyorséttermi kajától.
2014. okt. 24. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen igaz, ezt sok kísérlet is bebizonyította, de ha logikusan belegondolsz úgyis kijön. Azért van benne, nem tűnt el mind, tehát még így is bőven jók. A gyors éttermi kaják meg ritka szarok.
2014. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen kiváncsi lennék arra, hoyg ezt hol bizonyították be tudományosan - mert eddig még egyetlen megbízható forrást sem láttam.


Másrészt igen kiváncsi lennék, hoyg mivel magyarázza bárki is ezt, mert szerintem semmi alapja sincs.

2014. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sowilo ***** válasza:
37%
Teljesen mindegy, 50 éve mennyi vitamin volt egy gyümölcsben, vagy zöldségben. Nem tudsz egyszerűen annyit megenni ezekből, hogy fedezd velük a vitaminszükségletedet. Érdemes beruházni egy multivitamin kiegészítőre.
2014. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ma 11:03-as: erre valami bizonyíték?
2014. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sowilo ***** válasza:
37%
Te magad vagy.
2014. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt kifejthetnéd bövebben.


Ugyanis életelmben nem fogyasztottam semmiféle mesterséges vitamint, viszont sok gyümöclsöt és zöldséget, ennek "ellenére" semmiféle vitaminhiányom vagy egyéb bajom nincs.

Orvoshoz évente megyek szürésre, de mivel semmi bajom sincs(meg nem is volt), ezért ezzel le van rendezve.


Akkor mire vagyok bizonyíték? Mert szerintem arra, hogy egészséges, vegyes táplálkozás mellett fölösleges mindenféle müvitamin, meg hasonlók.

2014. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Kedves Sowilo! Te nem voltál ilyen pokróc jellegű, goromba személyiség. Remélem minden rendben!


A nemzetközi ajánlásokat is csak alig alig lehetne kielégíteni szerintem csak a táplálkozással. (a reálishoz közelítőket meg egyenesen lehetetlen) C-vitaminból lehetetlen a napi 1000mg-t megenni. Pontosabban meglehet, de a napi 1-1,5kg paprika elfogyasztásába gyorsan meglehet csömörleni (Arról nem beszélve, hogy inkább 2-5000mg körül kéne ebből is). D-vitaminhoz kéne valami hidegvizi hal mája. Abból is azért meg kéne enni elég sokat, hogy egy minimális, 3-5000 nemzetközi egységhez hozzá jussunk. Kéne még tisztességes adag magnézium is, illetve némi k-vitamin, és b-vitaminok is. Ha jó helyről szerzi az ember, akkor relatíve olcsón meg lehet úszni. Mintha mondjuk napi fél dobozos cigarettás lennék, vagy még kevesebb.


Azok, akik úgy gondolják, hogy ennek nincs értelme, mert ők nagyon jól megvannak, mert 666 évesek és soha nem jártak orvosnál és sosem szedtek semmilyen vitamint... blabla. Szerencsések vagytok! Irigy is vagyok rátok, mert egy csomó pénzt megspóroltok! Viszont sajnos ezerből csak 1-2-3 ilyen ember van szerintem. A többiekkel mi lesz? Az, hogy ha nincs pénzük az egészségre, akkor majd lesz a betegségre.

2014. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sowilo ***** válasza:

Mi közöd Tőle!

Valóban nem voltam, de... olyan jól esik. :D

2014. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!