Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen élelmiszerek tartalmazn...

Milyen élelmiszerek tartalmaznak glutént?

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

- búza-, árpa-, zab (liszt, pehely, korpa...), ezekből készült pékáruk, tészták

- feldolgozott termékek (pl. fagyasztott paníros csirke, hurka, felvágott, májkrém...)

- ízesített tejtermékek (puding, joghurt)


Amik NEM:

- rozs-, rizs-, kukorica-, burgonya (pehely, liszt, kemányítő, dara...)

- friss és fagyasztott zölds., gyümi

- húsok

- és minden, amin jelölik (áthúzott gabonakalász)

2014. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
gabonafélék nagyrésze (rizs, köles nem, illetve van még 1-2 ami nem), és minden, ami belőlük készül. Ha valaki gluténérzékenység miatt nem ehet gluténtartalmú ételt, akkor olyan termékeket is ellenőrizni kell, amibe normál esetben nincs semmi gabona. (csomagoláson a "nyomokban tartalmazhat" feliratot kell nézni. Ezek a termékek olyan üzemben, gépekkel készülnek, amikben szoktak gluténos terméket is készíteni, tehát a többi is szennyeződhet.
2014. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A rozsban speciel van, a többit jól írta az 1. hozzászóló. S természetesen nincs a tojásban és az olajos magvakban és a zsírokban sem.


Sok gabona és álgabona van, amiben nincs, de ezeket nem mind tudom fejből... A köles és a rizs tuti ilyen, szerintem az amaránt is...

A zab alapból nem gluténes, de szennyeződhet gluténnel, ennek a mértékét és mikéntjét nem ismerem, engem még a minimális glutén sem feltétlenül zavarna, mert nem vagyok kifejezetten gluténérzékeny, más miatt nem eszem.

2014. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Olvastam most ezt a cikket, azért kérdeztem:

[link]

2014. nov. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!