Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi másfél liter energiaitalt...

Napi másfél liter energiaitalt iszok, meg néha vizet, de az kifordul a számból. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Eddig magasvérnyomással ijesztgettek, de 16 éves korom óta csinálom ezt és még semmi bajom.

Sőt, ezeknek az italoknak magas a vitamin tartalmuk.

A szüleimet kár szídni, mivel ők azt hitték, hogy amit adnak reggelire, az arra is megy el.


Majd amikor hazaérek, eszek az ebédből. Szóval nem szoktam reggelizni. Tudom, egészségtelen. Többször próbáltam leállni, de másnap folytattam! Kimerem jelenteni, hogy függő vagyok. Kitől kérjek segítséget?



22/F


2014. nov. 19. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen senki nem fog segíteni, magadnak csinálod a bajt, de legális a szer, amit fogyasztasz, ilyen a cigi, vagy a kávé is. Tehát, akik ilyen függőségben szenvednek azoknak nem segít senki, kis akaraterővel könnyen le tudsz szokni. Nemcsak vizet lehet inni, vannak más szénsavas üdítők, gyümölcslevek.
2014. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Egyenes út a rákhoz az energiaital vedelés.
2014. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lúgos vizet kell inni, vagy legalább rostos üdítőket. A sok energia ital nagyon nagyon káros. Inkább igyál néha kávét az is jobb, mint az energia ital. A szervezetednek folyadékra van szüksége és nem ilyen szarokra.
2014. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sowilo ***** válasza:

Na először is. Energiaital, gyümölcslé, szénsavas cukros üdítők... ezek mind ugyanolyan károsak. Mindegyik tele van káros anyagokkal, főleg cukorral. Igen, a 100%-os gyümölcslé is csak mutatóban tartalmaz gyümölcsöt, nem kell bedőlni mindennek. A gyümölcslé akkor egészséges, ha magad facsarod. Ne is nagyon ajánlgassátok egyiket a másik helyett. Előre szólok, tejet se írjon senki, az sem jobb semmivel.


Az energiaital annyiban károsabb a többinél, hogy koffeint is tartalmaz. A taurint azért nem említem, mert a tévhittel ellentétben egy teljesen egészséges dolog.


Az energiaital nem magas vitamintartalmú. Egy csecsemő vitaminszükségletét sem fedezné. Magas vitamintartalmú dolog pl a Multi Pro, vagy a Monster Pak.


Kifordul a szádból a víz. Oké, akkor szeresd meg. Nem úgy van az, hogy alapból meg van írva, mit szeretünk, és mit nem. Amit sokáig eszel/iszol önszántadból(tehát nem beléd erőltetik), azt meg fogod szeretni egy idő után. Egy 70 kilós embernek napi 3,5-4L vizet kell innia minimum, ha sportol, akkor többet. Ha minden nap megiszol ennyit, 1-2 hét múlva már garantáltan szeretni fogod.


Víz helyett különböző növényei tejeket is fogyaszthatsz, a kedvencem a kókusztej, ha otthon állítod elő, olcsóbb mint a tehéntej, és egészségesebb is. Interneten találhatsz recepteket különböző tojástejekről és zsírtejekről, mind nagyon finom és egészséges, nézz utána. De a sima vizet feldobhatod citromlével, de ha teát főzöl az is jó, külön ajánlom a gyógynövényekből főzött teákat, a fodormenta pl nagyon finom.

2014. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. nov. 19. 21:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Napi másfél litert??! Neked elment az eszed?! Állítólag már egymás után nyolc doboztól életveszélyes állapotba lehet kerülni. Csoda, hogy még nem történt veled semmi.


Én a helyedben k**va gyorsan abbahagynám. Még kettőt se mernék meginni egymás után, nemhogy annyit, amennyit vízből kéne egy egészséges embernek...

2014. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sowilo ***** válasza:
Ismét belinkelem magam: "Egy 70 kilós embernek napi 3,5-4L vizet kell innia minimum, ha sportol, akkor többet."
2014. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sowilo, látom nagyon érted a dolgod, megmondod a tutit, de ugye tisztában vagy vele, hogy a Magyarországon kapható energiaitalok zöme nem tartalmaz taurint?

Egy kb. 80 kg tömegű férfi átlagosan 2,5-3 liter vizet "ad ki magából" ugye ennek pótlásához szükséges vízmennyiség tegyük fel 3,5 liter víz (ebbe természetesen beleszámítanak a levesek, illetve minden ételben fellelhető folyadék), szóval hogy a fenébe kéne meginnia 4 liter vizet egy 70 kilós embernek?

Illetve a nagyszerű teák is tartalmazhatnak ízfokozókat, ízesítőket, már ha filteres teáról beszélünk, de ez még szálas teánál sem kizárt.

A tejet sem gondolnám annyira károsnak, mint az elmúlt években ezt hangoztatják, a tejben rengeteg B, D, E vitamin, valamint kalcium található.

2015. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sowilo ***** válasza:

Régen tartalmaztak taurint, viszont már nem iszom ezeket, ezért vagyok lemaradva. Kösz a pontosítást!


10 testsúlykilogrammonként kell fél liter vizet meginnod. 3,5-4L-t írtam, ez teljesen korrekt. Fölé lehet menni egy kicsivel, alá nem.


Normális teát kell venni, és mindig el kell olvasni, mit tartalmaz. Ilyen egyszerű.


Tej... Cukor, állati hormonok, karcinogének, tejzsír, tejfehérje(olvass utána, mik derülnek ki róla). Ez neked egészséges? A "rengeteg vitamin" pedig túlzás. [link] Jobb oldalt ott a vitamintartalom, nagyjából semmire nem elég. A tej élvezeti cikk.

2015. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!