Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik paleo liszt keserű; a...

Melyik paleo liszt keserű; a lenmagliszt vagy a szezámliszt?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam első paleo kenyerem ezekből a lisztekből, de olyan keserű, hogy nem lehet megenni.Van egyáltalán jó ízű kenyér vagy az összes ilyen?

#paleolit #lenmagliszt #szezámliszt
2014. nov. 20. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A fehérlisztből készült nem keserű. Miért akarod egy bukott informatikus tanácsait követni?
2014. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fehérliszt( már ha búzalisztre gondolsz első) nem gluténmentes.


Kérdező: bár konrkétan a liszteket nem kóstoltam, de a magokat szoktam használni, az alapján szerintem a szezámból készült lesz a "ludas".

2014. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm én is arra tippeltem, mert abból többet is raktam bele.
2014. nov. 20. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a liszteket még nem használtam. De lenmagolajat és szezámpasztát gyakran. A szezámot nem éreztem soha keserűnek, ellenben a lenmagolaj nagyon az. Szerintem az okozta. De miért nem kóstolod meg a liszteket, akkor egyértelműen el tudnád dönteni.
2014. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta már megkóstoltam és tényleg a lenmag a rossz
2014. nov. 20. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár már későn válaszolok...

A szezámmag kesernyés, alapból nem gond, de egyetlen alkalommal (pont alkalomra sütöttem volna, grrr) keserű lett a sós süti vele.

Viszont a szezámliszt nekem sosem keserű, pont ezért használom, elhanyagolva a normál szezámot.

A lenmaglisztet nem érzem keserűnek, csak rossznak. Van étel, amibe jó, de sokszor nem az. Egyszer azt olvastam egy blogon, hogy kenyérbe ne tegyük (van, aki megteszi, persze), ezzel személy szerint egyetértek.


Persze, hogy van jó ízű kenyér, én finomakat sütök :) A szezámliszt nagyon jó alap, a mai zsemléimben is szerepel. Ezek vizes, tojásfehérjés zsemlék, túl sok szezámliszttel elég ízetlenek (valami mellé szoktuk enni, úgy OK, de azért elvárom, hogy finom legyen :D), ezért teszek melléjük mást is, nem is egyfélét... Dió pl. szinte mindenbe kerül, a párom nem győzi törni (nem fogok csak maglisztből sütni).

2014. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!