Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő milyen mennyiségben...

Mennyi idő milyen mennyiségben szükséges Nutridrinktől való hízáshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon erős refluxom van, gyógyszer nem enyhíti a panaszokat. Gyomorsüllyedésem van, amitől ha eszek egyre jobban nyúlik a gyomrom, és amíg emésztődik erős fájdalmakkal jár. A vesémmel kétszer műtöttek, de hamarosan ki kell venni a vesémet. Márciusban kiderült a gyomor problémam, 50 kiló voltam (16 éves vagyok) . A műtét szeptemberben volt, mostanra 38 kilóra lefogytam. Mivel a reflux miatt csak nagyon diétásan ehetek párolt húsok krumplipüré főtt rizs kekszek... Nutridrinket kaptam egy két kartonnal, napi 1-2t kell innom. Ha napi kétszer iszok az milyen hízást eredményez? Melyik a legeltűrhetőbb íz? (Csokisbol már egy kartonnal megittam nem nagyon ízlett)

2014. dec. 17. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, gyors gyógyulást kívánok! :)



Nálunk (anyukám rákos volt, kezdetben a kemo miatt, később a terjedő agydaganat miatt nem tudott enni) a nutri csak szintfenntartásra volt elég, neki elvileg napi 3-6ot kellett volna meginnia, de sosem sikerült ennyit, illetve, ameddig tudott rágni, evett mellé rendes ételt is (gyerekadagokat).Szóval, anyukám az utolsó időben fogyott, 60 kilóról ő 35-40-re ment le, de az tény, hogy a fogyás ütemét lassította a nutri.


Szerintem, több, kisebb adagban idd meg a kaja mellé, amennyit meg tudsz.



Íz: a csokist anyu meg sem itta. a vaníliás jobb volt. A dobozra rá van írva, hogy hűtve ajánlják- megkóstoltam, és nem hülyeség.


Mondjuk, nyilván minden eset más és más, remélem, neked segít!

Kitartást és mielőbbi gyógyulást! :)

2014. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nagy átlagban úgy számolhatsz, hogy minden el nem égetett 7 Kcal-ból lesz 1 gramm testtömeg (izom vagy zsír). Tapasztalataim szerint ez kb. helytálló. Vagyis napi 500 Kcal plusz energia heti fél kiló hízást jelent. A többit számold ki.


forrás: www...


Jobbulást...

2014. dec. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!