Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi lenne az ideális...

Mennyi lenne az ideális testsúly egy 16 éves lánynak, ha nehéz, és ha könnyű csontozatú?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

És mégis milyen magas???


Sportol?

2015. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Semennyi. Ideális alak van, amihez tartozik egy "-tól-ig" testtömeg. Az ideális alakot pedig mindig a társadalom alakítja.

Az ókorban ez vagy ma ez tök más volt mint a 17-18. században. Más volt a hölgyeknél és az uraknál.

Nézz meg néhány klasszicista vagy romantika korabeli akt képet hölgyekről. Te már nem szeretnél olyan lenni, akkoriban viszont az volt a szép.


Ha azt kérdezed, hogy mi az egészséges (hormonális működéshez szükséges) testzsírszázalék, akkor az nőknél kb. 20%, fiúknál 15%. Ha ettől, sokkal kevesebb, akkor hosszú távon gond lehet, ha pedig több, akkor már olyan fölösleg van rajtad, amire a testednek semmi szüksége.

2015. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: 160 cm körül, és igen, kb. heti kétszer, vagy ritkán töbször sportol

Második válaszoló: Ezt én is tudtam, és az egészségesre voltam kiváncsi, szóval köszönöm :))

2015. jan. 14. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] Számold ki, és megtudod. ;)
2015. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

A BMI semmit sem ér testzsírszázalék nélkül.

[link]

2015. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!