Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, ha sok hús fogyasztá...

Normális, ha sok hús fogyasztásától másnap beteg leszek? (régen nem tapasztaltam ilyet)

Figyelt kérdés
Régen szüleimmel húst-hússal fogyasztottunk. Aztán miután megismertem páromat (és összeköltöztünk), azóta sokkal kevesebb húst eszem, egy héten 3-4*, akkor is napi egyszer. (Nem igazán fogyasztok nehéz húsokat, kolbászt stb) Viszont azóta észrevettem, ha pl karácsonykor mikor összejön a két család és nagy mennyiségű húst eszek, másnap ég a gyomrom, hányingerem van. Pedig régen, mikor még több húst ettem, semmi ilyet nem tapasztaltam ünnepek után. A kérdésem az, hogy ez a táplálkozás váltás miatt lehet, vagy lehet hogy valamilyen betegség álhat a háttérben?

#étel #hányinger #hús #gyomorégés #táplálkozás váltás
2015. jan. 15. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

SZia, lehet hogy a kulcsszó a régen. Hány éves vagy most?

Én csak a magam példáját tudom felhozni, 20 évesen bármit megehettem, semmitől nem lett semmi bajom, mindig kinevettem apukámat aki emésztési gondokkal küszködött.

Most 30 múltam és már átestem néhány rossz élményen, vigyáznom kell a nehéz zsíros kajákkal, házi kolbász, szalonna, töltött káposzta ilyesmi, az ünnepek engem is megviselnek. Nem baj az, hogy életmódot váltottál, persze hogy megterheli a gyomrot, amihez már nincs hozzászokva, de nem is egészséges hosszú távon.

Betegség biztos nincs a hátterében, esetleg csak hajlam. Pl. aki nehezen emészti a zsíros olajos dolgokat, annak lehetnek epe problémái előbb-utóbb.

A te esetedben én nyugodtan folytatnám a normális táplálkozást, és ezután jobban vigyáznék a sok hússal.

2015. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok most, és kb 4 éve fogyasztok kevesebb húst. Szomorú, ha ez már az öregedés első jele :), nem gondoltam erre, de lehetséges.
2015. jan. 18. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Szervezet tiltakozik már a sok hús fogyasztástól. Lassan emészthető ezért van hányingered. Ott erjed a belekben. Én inkább heti egyszer ennék akkor is keveset. Minél több húst fogyasztasz annál gyengébb az immunrendszered. Rántott hústól éghet a gyomrod is
2015. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül öregedésnek nevezném, hanem a gyomor, emésztőrendszer egy darabig bírja, hogy szeméttel etetjük, aztán egy idő után elkezdi jelezni, hogy elég. Örülj neki, hogy jelez a szervezeted. Van egy nagybátyám, világéletében húst hússal evett, bírta a gyomra, most időskorára köszvényes lett emiatt.
2015. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!