Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő alatt száradok ki?

Mennyi idő alatt száradok ki?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy körülbelül már 5 órája egy csepp folyadékot nem fogyasztottam (de enni sem ettem). És, nagyon nem is kívánom a folyadékot, teljesen elfeledkezem róla, és képes vagyok 17 órát is kibírni ivás nélkül, úgy, hogy pl. ma már nem iszom, tízkor lefekszem, és délelőtt tízkor kelek. Mennyi idő alatt fenyeget a kiszáradás?

2015. febr. 7. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Asszem másfél vagy két nap után fajul odáig a dolog, hogy a véred besűrűsüdik ezzel az agyad nem jut elég oxigénhez és elájulsz vagy meghalsz.

Én a helyedben egyébként nem szórakoznék olyasmivel, hogy 17 órán keresztül nem iszol, mert tönkre fog menni emiatt a veséd. Tessék inni, akkor is, ha nem vagy szomjas, így rászoktatod magad arra, hogy minden nap lemenjen az a 2-2,5 liter folyadék, amire szüksége van a szervezetnek.

2015. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!