Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lehet a húgom (19...

Anorexiás lehet a húgom (19 éves), ha a Kalóriabázis-oldala szerint így étkezik? (részletesebben. )

Figyelt kérdés

Bejelentkezve felejtette a Kalóriabázison magát, így láttam meg. Amúgy sosem együtt étkezünk, így nem tudom, hogy mikor mit szokott enni.


Már korábban is gyanakodtam, hogy lehetnek evészavarai, mert ugyan kicsit husis, de összességében mégsem duci, inkább alacsony, kis csontozatú, de gyakran mondogatja magáról, hogy dagadt és fogyni akar.


Kalóriabázison van olyan napja, amin csak jégsaláta és kígyóuborka extrudált kenyérrel szerepel ebédnek. Reggelinek és vacsorának meg csak kamillatea.


Vagy van, hogy csak párolt brokkoli és sárgarépa van ebédnek, extrudált kenyér. R

eggeli szintén semmi, vacsora is csak tea.


49 kilónak adta meg magát és sosem megy napi 500 kalória fölé. (Amúgy egyforma alacsonyak vagyunk, olyan 155-156 cm körüliek.)


Azt tudom, hogy vegetáriánus lett, de nem aggódtunk, mert biztosított róla, hogy utánanézett mikkel kell pótolni a fehérjét, vasat és a B12 vitamint és tudatosan fogja csinálni. (Meg amúgy se egy nagy húsevő a család, elég ritka nálunk.)


Azonban láttam olyan napot is, hogy csak 150 g. natúr tofut, salátát és pár szem olivabogyót vitt be.


Reggelizni sosem szokott és este 6 után nem gyakran eszik. És eléggé kalóriaszámolgató. Aggódom érte. Szerintetek van rá okom? Szóljak a szüleinknek vagy előtte kérdezzek rá nála, hogy ez tényleg az összes kaja e amit eszik egy nap vagy csak ezt vitte be a Kalóriabázisba?


Tényleg nem tudom, hogy túlreagálom e.



2015. febr. 8. 11:29
 1/5 anonim válasza:
Mindenkepp kerdezz ra nala. Ebbol baj lehet
2015. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először nála kérdezz rá, beszélgess vele.
2015. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

99%, hogy az, és 99%- hogy nem fogja bevallani.

Az anorexiások nagyon jól tudják titkolni a betegségüket, jászmáznak, stb.

- a reggeli hiánya nem feltűnő, sokan nem esznek reggel

- a megadott kajamennyiség viszont rém kevés, én is ilyeneken éltem

- hat után nem evés dettó, nálam is bejátszott

- kalóriaszámlálás is


Először nála kérdezz rá; a szüleidnek is szólhatsz, de a tesód felnőtt ember, úgy bssza tönkre magát, ahogy akarja. Persze, próbáljatok neki segíteni, de amíg Ő nem fogja fel, hogy megöli magát így, addig ti tótágast is állhattok.


Egy volt anorex-lány.

2015. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Óvatosan kérdezz rá nagyon. Az anorexiás emberek nagyon furfangosak. Tehát ne rohand le rögtön, hogy: drágám, miért eszel ilyen keveset. ne is hazudj, mert láttam a kalóriabázison. Az fog neki lejönni, hogy kémkedsz utána. Az embernek a privát szférájába behatolni nagyon rossz dolog. Én a helyedben inkább hívnám közös ebédekre, filmezésekre, ahol megkínálod édességgel. Legyél vele többet és férkőzz teljesen a bizalmába. Több mint valósínű, hogy nem fogja elfogadni sem az édességet, sem mást, de lehet, hogy még veled sem fog enni, de így közelebb kerülhetsz hozzá és a bizalmába fogad. Megoszthatja veled a gondolatait, elmondhatja, mit érez. Szépen, lassan és óvatosan "követelőzz" az információért.
2015. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az ember csak néha és rövid időre csinál ilyen diétát, abból még nem lehet probléma. De hosszú távon alultápláltsághoz vezethet. Az anorexia még nem azonos a fogyókúrával, akkor kezd veszélyes lenni a dolog, ha annak ellenére kövérnek látja magát, hogy egyre soványabb, és egyre kevesebbet is eszik. A 49 kg még szerintem normális a 155cm-es magassághoz, de igencsak határeset, ha ennél is többet fogy, segítségre lesz szüksége. Én megpróbálnék beszélni vele erről. Megemlíteném neki, hogy nagyon lefogyott, és aggódsz érte. Megkérdezném, hogy diétázik-e, és ha igen, akkor meddig akarja még folytatni. Nem biztos, hogy bevallja, de az is lehet, hogy igen. Ha tényleg csak annyit eszik, amennyi a táblázatban szerepel, az nagyon kevés, és nagyon egyoldalúan táplálkozik. Aztán ha valami baja lesz, akkor jönnek a szülők (akik nem tudják pontosan, hogy mit evett), hogy ez mind a vegetáriánus étkezés miatt van így, pedig alapvetően nem az az oka. Hiszen vegetáriánusként is lehet változatosan étkezni, nem csak salátalevelet rágcsál az ember.

A szülőknek még nem szólnék, nehogy árulásnak érezze, és kizárjon a bizalmából. De odafigyelnék rá, és ha tovább fogy, akkor viszont mindenképpen megmondanám nekik is, és adott esetben szakember segítségét kérném.

2015. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!