Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges életmód mellett...

Egészséges életmód mellett hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Minden nap rostokat eszem, gyümölcsöket, tejféléket, joghurtmániás vagyok. Ritkán eszem édességeket már csak az epém miatt is diétáznom kell. Rengeteg folyadékot iszom, napi 3 litert, és mégis heti kétszer megyek csak wc-re. Csak akkor tudok, ha iszom egy hashajtó teát, mert már jópár napja nem jön semmi. Kemény fizikai munkát végzek, tehát a mozgás is megvan, így nem értem mi lehet a probléma. Valaki ötlet, tanács?

25/N


2015. febr. 11. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idő telik el a két hashajtó tea között? És milyen senna tea? csak mert lehet a tea annyira "kipucol" hogy nem marad semmi benn és idő amíg annyi bélsár képződik hogy újból üríteni tudj. a hashajtókra könnyű rászokni.

javasolom még a füge, szilva/szilvalekvár fogyasztását valamint az utifű maghéjat (gyógyszertát drogéria biobolt) ez utóbbi még mindig jobb mint a hashajtó tea.

2015. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hashajtókkal vigyázz, mert könnyen hozzá lehet szokni, tehát váltogasd, ha már használod.


Lehet, hogy van olyan étel -akármelyik- amire étel allergiád van és székrekedést okoz. Kb. negyed órás, fájdalommentes vizsgálattal meg tudják nézni rengeteg féle anyagra az allergiát.


Pszichológiai ok lehet a szorongás, valamilyen érzelmi dolgoknak az el nem engedése, ragaszkodás egy rossz állapothoz.

2015. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyógyfüvekből álló teakeverék, amit csak akkor iszom, ha már sokadik napja nem jön semmi, ezt egy héten egy, max két alkalommal.
2015. febr. 11. 23:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg pontosan mi van benne biztos hogy rá van írva. ha találsz olyat hogy senna levél vagy anyalevél vagy sennae fructus akkor sztem az a ludas
2015. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs benne olyan. Amióta az eszemet tudom, ilyen az emésztésem, ezért váltottam életmódot, de semmi változás, ezért iszom a teát. Natúr Varázs a neve, ha ez mond valamit.
2015. febr. 12. 23:19
 6/7 anonim ***** válasza:

hát akkor passz. lehet te ilyen vagy, nem mindenki egyforma. mondom az utifű maghéjat próbáld meg, meg esetleg egy kevés lenmagot fogyssz naponta (nem annyit ami a teában van), viszont ahhoz igyál tényleg sokat mert egy jó nyákképző mag, de ha kevés vizet iszol akkor szó szerint e beleidbe dagad.

minden jót

2015. febr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megpróbálom! :)
2015. febr. 13. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!