Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok? Édességnek...

Mit gondoltok? Édességnek számítanak?

Figyelt kérdés
Édességnek számít a tej, a méz a lekvár(házi) és a gyümölcskompót? Kérlek válaszoljatok minél hamarabb!

2015. febr. 26. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Utóbbi három, szerintem igen, még ha az emberek az édesség szó hallatán a cukorra és csokira gondolnak.

De táplálkozás szempontjából szerintem nem az számít, hogy édesség vagy nem, hanem hogy kell-e a szervezetednek, és hogy hogyan szívódik fel. Ezek közül nagy mértékben egyikre sincs szüksége a szervezetnek. A gyümölcsöt inkább nyersen, és módjával. Mézből is keveset, mert sok benne a szénhidrát.

És nem tudom, hogy a tej hogyan került ide, de abból sem kell valami sok, egyesek szerint a tej nagyon egészségtelen, a laktóz (tejcukor) miatt, ami benne található, de szerinte mértékkel nem árthat, feltéve ha nem vagy laktózérzékeny.

2015. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Ez hasznos tanács!:D

De amúgy inkább gyümölcsöt kell enni, mint édességet, mert az még mindig jobb, nem?

2015. febr. 26. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Persze, sokkal jobb. Az édesség nagyon káros, ha sokat eszel. A gyümölcsben viszont nagyon sok hasznos tápanyag és rost található, és ha cukrozatlan lekvárt (nem is hinnéd el milyen finom, ha mondjuk egy kg lekvárban csak egy lapos evőkanál cukor van) vagy kompótot eszel. De szerintem a vitaminok, ásványi anyagok és főként a rostok jobban hasznosulnak ha csak simán nyersen eszed, mint feldolgozva. De azért napi 2-3 maximum 4 darab gyümölcsnél többet nem igazán ajánlott megenni naponta, mert azért bőven van benne fruktóz.
2015. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy: a különböző joghurtok(gyümölcsösek,jogobella ,krémtúrók) mennyire számítanak egészségesnek / egészségtelennek?
2015. febr. 27. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából nem annyira jók, viszont jobb annál, minthogyha cukorral tömnéd magad, vagy megennél egy fél üveg lekvárt, mindig nézni kell, hogy mennyi szénhidrát, azon belül cukor van benne. Ha mondjuk egy olyan 15 grammnál nem több, akkor egy héten 2-3-szor rendben van, de ha sportolsz, akkor minden nap is ehetsz, de mellette csak rendes ételeket egyél.

De például csinálhatod azt is, hogy veszel natúr joghurtot, raksz bele egy kevés xilitet, és nagyon finom, én nincs benne hozzáadott cukor.

A xilit bár elég drága (legalább 2000 Ft/kg, de ha nem használsz belőle sokat, akkor 1 kg elég akár két hónapra is, és szerintem havi 1000 forint megéri a jobb egészségért. A nyírfacukor (xilit) 7-es glikémiás indexszel rendelkezik, ami rendkívül alacsony. Nézz utána ennek a fogalomnak, és akkor meg is láthatod mi az, ami nem számít olyan egészségesnek. És arra vigyázz még a nyírfacukorral, ha esetleg elkezded használni, hogy fokozatosan vezesd be az étrendedbe, mert nagyobb mennyiség (gyerekek esetében 40 gramm, felnőtteknél pedig 100 gramm) fogyasztása az első pár alkalommal hasmenést okozhat, de ez ne ijesszen meg, ez attól még egy nagyon jó édesítőszer.

2015. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!