Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen káros hatásai vannak...

Milyen káros hatásai vannak ennek hosszú távon?

Figyelt kérdés

Evészavaros vagyok ezer éve, előre szólok, kérlek kíméljetek meg az 'irány a szakemberhez' féle hozzászólásoktól, járok már így is mindenhova, ahova ember járhat..

Szóval csak arra lennék kíváncsi, hogy FIZIKAILAG mik a következményei annak, hogy 2-3 napig koplalok (kb napi 500kcal) majd 1 napig zabálok (kbnapi 3-4000 kcal). Így csinálom már elég rég, meg is szoktam nem jár különösebb erőfeszítéssel, de tudom, hogy nem normális.A súlyom alacsonyabb a normálnál az extra kalóriabeviteles napok ellenére is. Mielőtt lefogytam picit dundi voltam, ezzel viszont egy éve tartom a vékony alkatom.



2015. márc. 11. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
12%
Van egy ilyen narcisztikus embertípus, aki csak saját maga testi megjelenésével van elfoglalva, jobb híján ebben éli ki magát: önkínzó koplalás, majd bulémia. Előbb szent mártírnak képzeli magát, majd mindezért megjutalmazza magát. Az egész szervezete az elképzelhető két szélsőség között mozog: éhezés, majd hirtelen abnormálisan gyors vércukor emelkedés. Kimeríti az emésztőrendszer mirigyeit és a hormonháztartására is rossz hatással van.
2015. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem különösebben gond, az ősember is így táplálkozott. Fast-Feast ciklusoknak hívják tudományosan, és igazából jót is tesz a cukorbetegség, inzulinrezisztencia ellen, persze, csak ha nem eszel alapból sok finomított cukrot alapból, hanem normális kajákat eszel.


Most nyugaton van egy hasonló típusú divatos diéta is, az 5+2 diéta. A lényege, hogy 5 napig 2000-2500 kalóriát kell bevinni 3x étkezéssel, de 2 napig viszont csak 1x lehet kajálni. Általában hétfőt és pénteket sokták javasolni az 500 kcal-os napoknak.

2015. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!