Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elég ennyi C-vitamin?

Elég ennyi C-vitamin?

Figyelt kérdés

Naponta 5-ször 500 mg-os kapszulákat szedek, és minden kapszula tartalmaz még 375 mg bioflavonoidot is.

Tehát napi 2500 mg C-vitamin és 1875 mg bioflavonoid keverék.

Elég ennyi szerintetek?

21/F



2015. márc. 21. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sok. Állítólag napi 1000 mg-nál több biztosan nem hasznosul. Viszont beindíthatja a vesekő képződést és pigmenthiányok jelentkezhetnek a bőrben.
2015. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez a veseköves dolog tuti kamu
2015. márc. 21. 11:17
 3/7 Titusztitusz ***** válasza:
0%
C vitamin esetében a helyzet az, hogy EGY ADOTT MENNYISÉG FÖLÖTT teljesen mindegy hogy mennyi C vitamint szed valaki, ugyanis a FELESLEGET a szervezet hamar kiüríti...A lényeg tehát a NAPI SZÜKSÉGLET mennyiségében van...Ez felnőtt ember esetében kb. 100-200 mg közötti érték nagyjábol, ami C vitamin EZEN FELÜL bekerül a szervezetbe, az már felesleges mennyiség...
2015. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaza van Titusznak, félig. Hogy a feleslegtől nem lesz semmi bajod, kiürül és kész. Egyébként Szent Györgyi Albert napi 8000-et szedett mikor beteg volt, de úgy gondolom normál esetben elég a kevesebb. Én napi 3000-et szoktam.
2015. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És amúgy szerintetek van értelme bioflavonoidos C-vitamint szedni? Nem sokkal drágább, mint a sima.
2015. márc. 21. 11:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Eléggé megoszlanak a vélemények a mennyiségről,ha úgy érzed,hogy neked ennyi kell,akkor szedd.Szent-Györgyi Albert azt hiszem 6000 mg-ot szedett naponta a felesége is de ő mégis meghalt valamilyen betegségben, ő viszont sokáig élt. Én soknak tartom ezt a mennyiséget(2500mg) kapszulákban naponta.
2015. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2500 mg c vitamin teljesen normális. Én 4000 mg-t szedek. A vesekővel való riogatás tényleg egy butaság, Pláne annak ismeretében, hogy egyre több orvos pont akkor javasolja a c vitamin szedését magas folyadékbevitel mellett, ha vesekövet diagnosztizál valakinél. Hogy a bioflavonidoknak milyen jelentősége van, őszintén szólva nem tudom. De célszerű lenne multivitamint is szedned, hiszen azokra is szüksége van a szervezetnek.
2015. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!