Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen a véres széklet?

Milyen a véres széklet?

Figyelt kérdés
Ugye ha élénk piros akkor valószínűleg berepedés esetleg aranyér. De milyen a széklet amikor nem látható a vér. Olvastam, hogy szurokfekete, de ez mit is takar. Néha előfordul, hogy nekem is vannak feketébb részek benne de nem az egész fekete hanem mondjuk csak az eleje, vagy volt olyan is hogy egyik fele világos barna másik sötét . 17 éves vagyok.

#Széklet szín
2015. márc. 23. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Étrend is befolyásolja, pl spenottól is szinte fekete, ha más panaszod nincs, pl gyomorfájdalom, fogyás, stb., akkor nem valószínű, hogy véres a székleted, de mutasd meg a szüleidnek, vagy menj el a háziorvoshoz és kérj egy székletvizsgálatot.
2015. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
paradicsom mártás, és saláta nem okoz ilyent ? Amúgy egy éve csináltak ilyen széklet vizsgálatot mert voltak hasi panaszaim de nem volt benne vér. Állítólag IBS-em van.
2015. márc. 23. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez érdekelne engem is...Ma kétszer voltam wcn,mind a kétszer elég sötét szine van,de fénynél,inkább barnás zöldes....Én csirkemájat ettem ,tegnap,lila káposztát,és szedem a bérest.Remélem attól van.
2015. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, szerintem mindkettőnknek az ételtől van .
2015. márc. 23. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Csirkemáj és lilakáposzta is sötétíti a székletet.
2015. márc. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen ma már nem volt olyan feketés
2015. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!