Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A testzsírtömeg mit jelent?

A testzsírtömeg mit jelent?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, ugyanis voltam testzsírmérésen és az jött ki, hogy 23 kilót kéne fogynom. Én ezzel marhára nem értek egyet, hiszen 160 centi magas vagyok, hozzá 68 kiló, éppen a második kisbabámmal vagyok itthon, akit még szoptatok. Ha én 45 kilós lennék, akkor úgy néznék ki, mint egy anorexiás, utoljára az általános iskolában voltam 45 kiló. Mi alapján határozzák meg ezeket?

Én úgy gondolom, hogy 55 kilósan voltam a legcsinosabb, tehát jó 10-13 kilót kéne leadjak. Mi a vélemény erről?



2015. márc. 31. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálom értelmezni a kérdésedet és válaszolni :)


De azért akad pár érthetetlen dolog..


Miért vagy elkeseredve?

Miért mész olyan helyre, eseményre ami elkeserít?

Hogy mértek nálad testzsírt? Változó áram ellenállás módszer nem hiteles mérés!


Válasz 1: téves dogmák és nem megfelelő méréstechnikai módszerek alapján határozzák meg ezeket.


Tanács: 1: örök bölcsességet fogadjuk meg, alkalmazzuk is az életünkben, eszerint hülyékkel ne foglalkozzunk. Mindig lesz aki baromságot csinál vagy beszél. Értelmetlen foglalkozni ezekkel, sőt mi is hülyék vagyunk ha foglalkozunk velük.


Válasz 2:

Testzsírtömeg a testeden lévő zsír tömege, és tényleg. Szokták rosszul mérni, egyébként a kinézet számít. Ha Te 55 kilósan nézel ki jól, bizonyára az áll jól és az egészséges számodra. Arra lehet törekedni, hogy 55 kilóban is több izom legyen mint zsírtömeg, ez edzés/étkezés kérdése :)

2015. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

Egyébként elkezdtem elipszis trénerezni (mivel csak az van egyelőre itthon), így minden este, amikor már alszanak a gyerekek, szaladok rajta 4-5 km-t. Amit viszont nem értek, hogy nincs izomlázam, pedig a víz szakad rólam.

Jól csinálom? Van értelme ennek egyáltalán?

2015. ápr. 17. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!