Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon keveset eszek és nem...

Nagyon keveset eszek és nem vagyok éhes. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

40 és 45 közötti kiló vagyok és alacsony. Reggel nem szoktam reggelizni egyszerűen olyankor nem birok enni, hétvégén pedig sokáig alszom és az miatt már csak ebédelek. Ebédnél többet eszek aztán vacsira is többet de az is egy vagy egy és fél kenyérnél nem többet. Ma például nem reggeliztem, ebédre levest ettem és mást azóta nem, de nem is vagyok éhes. Mit csináljak? Mi lehet velem?

16/l



2015. ápr. 17. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, bizonyára rengeteg oka lehet. Nekem speciel az, hogy másra koncentrálok és életmódot váltottam, s az étrendem elég laktató. De meg is lehet szokni a kevés evést valamilyen szinten... Az a nagy baj, ha valaki már tényleg koplal és nem érzi, olyan is van, ijesztő, hogy bizonygatja a fogyókúrásban, hogy nem képes 800 kalóriát enni, jóllakott állandóan.


Ez mennyire régi jelenség? Egy-egy rövid időre megtörténhet, amiatt nem aggódnék...

A reggeli kihagyása önmagában nem gond, én gyermekkorom elejét kivéve sosem reggeliztem, s amikor gyerekként igen, akkor is utáltam. Nem mindenkinek való a reggelizés, az a helyzet. A test simán meg tudja kapni a tápanyagokat rendszeres, viszonylag ritka evéssel (azért mindennap :)). Ha van nélküle is energiád (sőt pont hogy úgy van több) s jól érzed magad, akkor ne egyél reggel.


A kenyerekkel nem tudok számolni, de nem is jó, tápláló étel. Úgyhogy nem tudom, mennyit eszel, igaz, azt sem, hogy Neked mennyi kell.

A leves trükkös, utána lehetőleg töményebb s nekem kedves ételt szoktam enni, ha alacsony az étvágyam és éhségem, ma palacsinta volt.

2015. ápr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs is étvágyad, és semmilyen ételt nem kívánsz, az baj, betegség előjele lehet. Van elég energiád? Sportolsz valamit? Az egészséges ember megéhezik és szeret enni. Az egy örömforrás. Neked nem?
2015. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!