Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen időviszonyokban ajánlot...

Milyen időviszonyokban ajánlott étkezni?

Figyelt kérdés

És miket? pl. szénhidrát, vitamin stb...

válaszokat köszönöm:)



#étkezés #időviszonyok
2015. ápr. 18. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Létezik olyan szó, hogy időviszony? Hm. Mindenesetre így akkor sem szokták használni, ha létezik, ebben biztos vagyok. Gondolom, a gyakoriság érdekel és hogy mikor...

A másik részre ki se térek (aztán kitértem. sokszor ez van...), ez roppant gazdag téma és megoszlanak a vélemények, a fő, hogy vidd be, amire a testednek szükséged van. Személy szerint nem különböztetem meg a napszakokat e szempontból, de sokan igen.


Tehát hogy mikor és hányszor? Döntés kérdése, nyilván számítanak a körülményeid és hogy mi Neked a jó. Nincsenek szabályok, bár egyesek szerint vannak, de nem.

Illetve egyet mondanék: célszerű naponta enni s úgy, hogy a napok nem különböznek drasztikusan, hacsak nem ez az, amire a test vágyik (néha több energiát igényel a test).

Van, aki egyszer eszik egy nap, van, aki 7-szer, egyikkel sincs baj, ha az adott emberhez passzol. A makrotápanyagok megoszlása is nagyon változatos lehet, pl. sok ember a kalóriája zömét szénhidrátból és sok ember ugyanezt zsírból viszi be s láthatóan elvannak s cikkeket hoznak arról, hogy ez az igazán egészséges módszer (én addig nem megyek el, de nekem is elég "aránytalan" az energiabevitelem s teljesen jónak tartom ezt, jobban is érzem magam így, mint máshogyan).


Akik kevés alkalommal esznek, azoknál sem ugyanazok az étkezések maradnak ki. Tipikusan inkább este szoktak enni, de van, aki a vacsorát hagyja ki. Én pedig nem eszem az alvásomhoz közelebbi órákban, sem reggel, sem éjjel. A legfontosabb, hogy halgass a testedre, mi neki a jó.

2015. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!