Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida kúra alatt desszert?!...

Candida kúra alatt desszert?! És honnan tudjam hogy az vagyok-e?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy candidás vagyok-e.. hogy lehet ezt megnézni? Nagyon szeretem az édességet ezért kellenének olyan desszertek is, amiket lehet enni alatta. Köszi!

2015. ápr. 22. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A Candida diéta nagyon szigorú, eleinte semmilyen desszertet nem ehetsz, vannak könyvek ezzel kapcsolatban, de a neten is találsz diétákat.

Azt, hogy candidás vagy-e sokféleképpen meg tudod nézetni, innen keregélj:

[link]

2015. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

...Nagyon szeretem az édességet...

Ne is csodálkozz, hiszen te nem csak candidás lehetsz (mert a gomba az amely megköveteli a táplálékát - a cukrot), hanem már idült alkoholista is, mivel a bevitt cukor a szervezetedben alkohollá alakul.

2015. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak az édes desszertjelleg kell, azt el lehet érni akár szénhidrát nélkül is... Bevallom, nem tudom egész pontosan, milyen a Candida diéta, de szinte bármilyen étrendben lehet enni édességet (amiben nem, az egészségtelenül egyoldalú vagy a csak állati dolgokat engedő zerocarb, na ott már nem tudok elképzelni édességet). Nekem durván szénhidrátszegény édességeim vannak, jobbára laktózmentesek (nekem nem esik rosszul és túl édességnek való a vaj, így én azt alkalmazom, úgy nézem, azt nem ajánlják, nos, a kókuszzsír se rossz, bár a vaj ízesebb. vajon mi a helyzet a ghível?), akár édesítőszermentesek is (ha nem, akkor eritritet használok), megoldható.

Rá lehet guglizni, léteznek desszertek candidásoknak, nem tudom, valóban jók-e, ellenőrizni kéne az összetételt (az ember csak úgy netes dolgoknak nem hisz, ahogy orvosnak sem, legalábbis én. szeretek utánaolvasni sok helyen és megfigyelni, mit szól a testem).

2015. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es, ezt a bölcsességet honnan sikerült elsajátítani? Jobb lesz ha vigyázok, ma már megettem 6 banánt, inkább nem ülök autóba. :)


Kedves Kérdező,

Édesítőszerekkel megoldható az édesség candida diéta alatt is, viszont egyre inkább azt tapasztalom, hogy a hagyományos candida diéta nem elég ahhoz, hogy legyőzd a betegséget.

2015. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy miket nem lehet enni, csak desszert receptet nem találok hozzá! Édesítőt sem nagyon szeretnék használni.. 1 receptem van csak, de már unom.. zabpehely,alma,fahéj,kókuszzsír,dió... Persze jöhetnek olyanok is, amihez kell édesítő, stevia levelet akarok majd venni. Amúgy már réges rég nem zabálom a cukrot, mézzel édesítettem eddig, de most megcsinálom ezt a kúrát.
2015. ápr. 22. 19:08
 6/8 A kérdező kommentje:
A gyümölcs is kielégítő, de néha szeretnék édes ételt is enni! Akár fő ételként,levesként,vagy desszertként.
2015. ápr. 22. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt egy muffin recept:

20 dkg teljeskiörlésű liszt, 15 dkg reszelt alma, édesítőszer, fahéj, 2 ek mák, 1 csapott ek szódabikarbóna. Elkevered annyi vízzel, hogy sűrű galuskatésztát kapj, kiolajozott tepsiben 30 percig sütöd.

2015. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljes kiörlésű lisztből csinálhatsz palacsiontát is, (de csak melegen élvezhető), és metöltöd gyümölcsökkel. A gyümölcsöket párolhatod is, kis édesítőszerrel ízesítve, és fahéj.
2015. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!