Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulás, evésroh...

Anorexiából gyógyulás, evésrohamok, hízás. Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Szerintem nem vagyok anorexiás, csak egy kis evészavarom van... 37-38 kg vagyok a 160 cm-hez (17 éves lány), de azért nem gondolom magam betegnek, mert tudom, hogy sovány vagyok. Néha belenézek a tükörbe, és elborzadok a látványtól, viszont enni mégsem tudok, gyakran egyszerűen rosszul vagyok tőle. Ez így is anorexiának számít?

Az evésrohamok ilyenkor normálisak? Hogy néha rájövök, mennyire rossz ez a testemnek, és akkor rengeteget bezabálok (csoki, mogyoró, fagyi...), hogy hízzak egy kicsit, mert tudom, hogy másnap úgysem fogok enni. És egy-egy ilyen falásroham után nincs bűntudatom, mert tudom, hogy ezzel tettem egy kis jót a szervezetemnek, viszont a mérlegtől nagyon félek...

Rettegek attól, hogy azt fogja mutatni, felszedtem egy dekát is, pedig tudom, hogy jól állna, de agyszerűen nem megy... Kicsit több mint egy hónapom van, hogy felmenjek 42 kg-ra, különben pszichiátriára kerülök... Van esetleg valami tanácsotok? Esetleg tapasztalatotok? Gyógyult anorexiások véleményét is várom! Mindig ilyen nehéz a hízás, vagy lesz egy fordulópont?



2015. máj. 4. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony már az, ha csak a kezdeti szakaszában is...

Sportolj, próbálj rájönni, hogy mitől van ez nálad. Pszichológus segíthet. És a szüleid.

2015. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az anorexia alultápláltságot jelent. 38 kiló 160 cm? Igen.


Pszichés problémád (anorexia nervosa) félsz a hízástól? Nos, azt írtad rettegsz tőle. Másfelől meg tudod, hogy híznod kéne.


Teljesen összevisszaság van a fejedben, bár a mai világ direkt olyan, hogy összezavarjon.


Ne egyél fagyit meg ócska kajákat. Hús,zöldség, zsírok teljesen elég és kiváló minőségű táplálékok, szennyezni nem kell a testedet azért, hogy hízz. Némi rizs szénhidrátnak mehet, de maradj tiszta.. szerintem.


És döntsd el, hogy mit szeretnél. Ha félsz valamitől, akármitől is, keresd meg a félelmed okát és gyökerét. Senki sem tud szembenézni, megküzdeni a félelmeiddel rajtad kívül. Ha legyőzöd az irracionális félelmeidet, akkor csak te maradsz. Ha ezt szeretnéd, akkor képes leszel rá, ha viszont ezt igazából nem is szeretnéd, akkor nem fog menni.

2015. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyrészt nem, nem tudod, hogy sovány vagy, különben nem rettegnél a mérlegtől. Másrészt egyáltalán nem teszel jót a testednek, ha össze-vissza zabálsz a szervezeted számára felesleges dolgokat. Olvass utána Isabelle Caro-nak, az ő élete talán valamelyest betekintést enged egyrészt az anorexia bugyraiba, másrészt abba az állapotba, ahonnan már nincs visszaút, bármennyire szeretnéd is. És erőt ad ahhoz, hogy odáig ne juss el.
2015. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- félsz, hogy hízol

- nem akarsz enni

- nem is eszel igazán

- és kórosan alacsony a testsúlyod

- jaaa, és tagadod a betegséged


Igen, anorexiás vagy (nerv.).


Menjél el pszichológushoz, kineziológushoz, akármi, aki segít!

A pszichiáter gyógyit fog rád tukmálni, ami nem megoldás.

Ja, és amíg NEM AKARSZ hízni, igen, nehéz lesz! Márpedig te nem akarsz, mert félsz.

2015. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pszichológushoz már járok egy ideje, sok elgondolkodtató dolgot mondott, de eddig még nem kezdtem el hízni tőle, sőt... :/
2015. máj. 5. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!