Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor fog már hatni a diétám?

Mikor fog már hatni a diétám?

Figyelt kérdés

2 gyereket szültem, elsővel semmit nem híztam, 2. után maradt rajtam 8 kg, amiből ha 5-öt leadnék, boldog lennék. 2 hónapja szültem egyébként. amiben változtattam a táplálkozásban:

-fehér cukrot leváltottam barna cukorra, és azt is csak a reggeli kávémba teszem.

-semmi édesség, semmi nasi-eddig napi szinten volt

-nem eszem fehér kenyeret, max teljes kiörlésűt reggelire, kerülöm a lisztes dolgokat

-5-6 után már nem eszem semmit.

mindezt 3-4 hete tartom. mozogni 2 picike mellett nem igazán van időm, max éjszaka lenne :) meg nem is vagyok az a sportember.



2015. máj. 12. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk 5-6 uán nem enni a világ legnagyobb marhasága.


Ja, ha a mozgás meg derogál, akkor miről beszélünk? A sült galamb nem fog a szádba repülni, tnni is kell a fogyásért.

2015. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd. Nekem közel 30 kiló feleslegem volt. Én elhagytam a cukrot. Fehéret, barnát. Elhagytam a kenyeret, a tk eszembe se jutott, nekem az nem kell, az is glutén, szénhidrátbomba és nem is szeretem. Gyakorlatilag elhagytam a laktózt, a nap jelentős részében nem ettem semmit, s valamicskét mozogtam, ha nem is sokat. Plusz olyan keveset igyekeztem enni, amennyit csak bírtam, éhesen persze nem hagytam magam. Egészen közel álltam a paleóhoz szinte minden napomon.

Nem fogytam semmit, bár ez engem nem lepett meg s nem is szomorított el, javítottam az életmódomon és jókat ettem. Nekem sok kalória kell, hogy ne kaparjam a falat, minél szénhidrátosabban eszem, annál több.


A fogyáshoz kalóriadeficit kell. A szerencsésebbeknek a fentiek felétől könnyedén összejön, nekem drasztikus életmódváltásokkal sem ment egy idő után, ha nem figyeltem NAGYON oda és türelem is kellett hozzá.


Nem kell sportembernek lenni és mások is összehozzák 2 kicsi gyerek mellett a mozgást. Nem kellenek napi órák, egy intenzív negyedórais jobb, mint a semmi :) No persze, az nem éget valami sok kalóriát, de nem elsősorban azért mozog az ember... Poitívan tud hatni az anyagcserére, a közérzetre, az izmokat sem árt emlékeztetni, hogy kellenek (bár ez nagyobb izmoknál elengedhetetlen, kevésnél kisebb veszélyben vannak... de azért szeretek semmit sem bízni a véletlenre)... Az egészséges életmódhoz hozzátartozik a mozgás.

2015. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit sem ér, ha az ember barna cukrot fogyaszt fehér cukor helyet. Viszont kis mennyiség esetén meg nem a cukorfogyasztáson múlik az egészség, fogyás.


A teljes kiőrlésű kenyérre ugyan ez a helyzet. Szóval attól még, hogy valaki nem cukroz sokat, de minden nap megeszi a gluténtartalmú gabonáját és a sok szénhidrátját, ez már pont elég ahhoz, hogy ne tudjon normálisan fogyni, idővel egyre betegebb legyen (egyre romló anyagcsere, gyulladások, cukorbetegség stb.)


Én zöldségeket és húsféléket, tojást, halat ennék a helyedben. Ezekből sem kell fölöslegesen sokat enni, de legalább természetes jóllakottság érzetet ad a zsír, fehérje és a zöldség a gyomorban, így könnyebb normális mennyiséget fogyasztani.


+ normális tartományban marad az inzulin- és a vércukorszint, + jó esetben ezekkel nem fokozunk gyulladásszintet. Gabonák, cukor csak szép lassan kikészítik az embereket, bár a kis mennyiségű cukorról írtam, hogy sokat nem oszt/nem szoroz (azért refluxosoknál elhagynám azt is, de ez speciális eset)

2015. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy

[link]

2015. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!