Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egesz nap nem vagyok ehes....

Egesz nap nem vagyok ehes. Delutan 2kor tuszkolom le a "reggelim", aztan este 9-10 fele kezdek ehes lenni?

Figyelt kérdés
Egesz nap nem vagyok ehes. A baratommal tudok enni de nem egyszerre egy normal adagot..ha o nem osztonozne a kajaval akkor 7-8kiloval kevesebb lennek (volt ilyen). Este elkezdek ehes lenni, akkor eszegetek (tobbet mint napkozben). Lehet ettol hiztam 52-54rol 59-60ra (erre kozrejatszhat h este nyugtatot is szedek). Ez miatt az eves szokastol egesu nap rossz a kozerzetem..de hat ha nem tudok enni akkor nem tudok. Nem tudom hogy tudnam rendszerezni az etkezesem.. :/ a cel az lenne h tudjak reggelizni, ebedelni, vacsorazni es neha ezt-azt ragcsalni. Valami otlet?
2015. máj. 12. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért gond a jelenlegi? Tényleg amiatt rossz a közérzeted, hogy akkor eszel, amikor éhes vagy? Nekem ez elég furcsa.

Ha kései a vacsora számodra, akkor egyél korábban. Akkor is tud enni az ember, ha nem kifejezetten éhes, erről tudnék mesélni...

Én is reggeliztem gyerekkoromban, épp csak utáltam. Na utána éhes voltam és ennem kellett egész nap, brrr.. Hamar abbahagytam.

Volt időszak, amikor egy pici gyümölcsöt reggeliztem, mert csak az ment le s jólesett a lédús gyümölcs.

Sokáig 11-kor reggeliztem egy keveset.

Most 2-3-kor eszem először s ez szuper. Igaz, én korábban vacsorázom és elég tuti, hogy később fekszem, nem is éhesen, ha a vacsora óta nem telt el még 8 óra. Számomra ez az ideális, csak a kalóriákkal szállok el, ha nem vigyázok (ez nem lenne gond, ha nem kéne fogynom).


38 éves vagyok és sosem tudtam reggelizni, némi erőszakkal igen, de az mindig, mindig, mindig rossz volt és csak éhes lettem tőle (tökmindegy, miből állt. a tiszta zsír az egyetlen kivétel, annak inzulinválasza sincs, talán ezért). Sosem leszek reggelizős típus, kár is próbálkozni. De nem is tudom, miért tenném, ha nekem jó így. Sokan élnek úgy, hogy a napban csak pár órán át esznek, ez lehet délután és késő este is. Nem tartják kicsit sem egészségtelennek, sőt, s jól érzik magukat. Nincs ezzel baj.


Ha mindenképpen reggelizni akarsz, megpróbálkozhatsz egy kései, szolid reggelivel, kísérletezz, mi az, amit mégis meg tudsz enni s jól is esik.

De lehet, hogy 2-kor kéne kezdened, 5-kor még egy étkezés, lehet próbálkozni különböző mennyiségekkel és összetétellel... Én a fogyás miatt kísérleteztem egy kicsit, nagyon sokat számít az időzítés, az étkezés nagysága, az összetétel... Én se tudnék akármivel jóllakott lenni 20 órán át :D Bár nálam bizonyára valami születési adottság is van, másoknak szokniuk kell az időszakot böjtölést, nekem az a természetes és rosszul esik máshogy. Fontos, hogy megismerd a saját típusodat, s úgy élj, ahogy hozzád passzol, akkor is, ha az mindenki más véleményével szemben áll...

2015. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Intermittent fasting, ezzel semmi probléma nincsen.


Ha nem bírod, akkor ne csináld, de ha nem kívánsz enni délelőtt, akkor valószínűleg neked ez a természetes. Akkor nem emiatt vagy rosszul egész nap, hanem valószínűleg ha eszel, azokat a kajákat nem bírod. A nem-evéstől csak az éhezők vannak rosszul, aki nem éhezik, az maximum az evéstől van rosszul. De hát nem muszáj olyat enni, amit nem bírunk.

2015. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!