Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epe és májbeteg vagyok, miket...

Jani199400 kérdése:

Epe és májbeteg vagyok, miket ehetek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az elmúlt időben nagyon sokat fogytam 2 év alatt 20 kg-ot most 190 cm vagyok és 47 kg férfi, nagyon hamar van teltségérzetem étkezés közben és utána is sokáig tart.

Nagyon keveset birok enni. Vizsgálataim során kiderült, hogy nem jól működik a májam, májmegnagyobbodásom és lépmegnagyobbodásom van, nem működik az emésztőrendszerem, valamint megvastagodott az epehólyagom. Eddig mindent ettem, de szinte mindentől beteg voltam gyomorfájás stb. Ha tudnátok ételeket írni amiket ehetek,amik segítenének, vagy recepteket írni nagyon megköszönném!



2015. máj. 23. 14:04
 1/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

1 év alatt fogytam 16 kg-ot. 190 cm vagyok, a legalja 55 kg volt. Az sem volt már szép látvány. Azt hittem, ha lemegyek 50-re, meg is halok, de te vagy rá a példa, hogy van élet 14-es BMR alatt is.

Azóta 8-at visszahíztam. Nekem is volt gond a májammal. Emelkedett enzim értékek, májmegnagyobbodás. De én nem amiatt fogytam. Lefogytam, aztán vettük észre, hogy gond van a májammal.

Az epémmel is voltak/vannak kisebb gondok.


Többet kéne tudnom a betegséged kialakulásáról.


El ne patkolj nekem! Semmit nem vonhatsz meg magadtól, nem kímélheted se a májad, se az epéd. Igyál tápoldatot: nutriderink, fresubin, stb. Ezek lebontott, könnyen emészthető cuccok vitaminokkal és ásványi anyagokkal.

Menjen mellette szilárd kaja is, hogy az emésztő rendszered ne puhuljon el. De nem hiszem, hogy ezt az orvosok nem mondták el.

Azt sem hiszem, hogy ilyen súlyos állapotban itt a GYik-en kellene segítséget kérned. Egy kórházban kellene feküdnöd roboráló kúrán, ahol az orvosok által összeállított étrendet kellene enned. Lehet, hogy nem a legjobbat fogod kapni, amit ehetsz, de legalább nem fogsz elpatkolni.

2015. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem fognak bent a kórházba. Egyik orvos amit mond a másik szerint nem jó. Van aki szerint diéta és kímélő étrend kellene, a másik szerint nem szabadna diétáznom, de mindentől egyből tele a hasam és fáj, soha nem szoktam éhes lenni mindig csak erőltetem az ételt, hogy ne fogyjak tovább, de hiába. Már nagyon félek, hogy mi lesz:S
2015. máj. 23. 16:51
 3/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jaja. Itt az ideje elkezdeni félni.

Jöhetnek a tápitalok. Azzal pedig ne foglalkozz, hogy nem vagy éhes.

Hízz 300 grammot hetente. Ehhez, ha nem sportolsz semmit, kell kb. 2100 Kcal. Lehet, hogy több is, mert a lepukkant emésztőrendszered miatt ez nem fog mind hasznosulni.

2100 Kcal az napi 7 nutridrink. Az 1,4 liter ízesített tápital. Ennyit csak be bírsz tolni valahogy.

Orvos írja fel, úgy megfizethető. De a kórházban ingyen is kellene, hogy adjanak. Viszont ekkora mennyiség már vitamintúladagolás. Nem fogják engedni, hogy 3 x 200 ml-nél többet igyál. Amúgy is kell a szilárd kaja, ahogy ez előbb is írtam.

Az étrendedben legyen 80 gramm fehérje. Ez lehet, hogy sok lesz a lepukkant májadnak, de szerintem meg kell próbálni.


Válassz egy orvost. Mást nem tehetsz. Arra hallgass!

2015. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És neked mi volt a fogyásod oka, hogyan híztál, miket ettél?
2015. máj. 23. 17:36
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

anorexia miatt fogytam le.

Mit ettem? Zsírt, fehérjét, meg szénhidrátot, meg zöldséget, meg vitaminokat.

Hidd el, más nem kell.

2015. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Az, hogy a fentieket mivel viszed be, a hízásodat nem fogja befolyásolni, az csak a mennyiségen múlik.

A minőségi kaja után később leszel éhes, a vacaktól meg hamarabb leszel cukor-, illetve szív- és érrendszeri beteg )(persze csak hosszú évek alatt). Neked ezzel most nem kell foglalkoznod. Edd azt, amivel be bírod vinni ez a kalóriamennyiséget és ami meg is bírsz emészteni. Legyen meg a fehérjemennyiség és menjen a vitamin meg ásványi anyag. Az alapanyagok minőségével ráérsz kicsit később foglalkozni.


Mi az, amit meg tudsz emészteni epeproblémákkal:

emulgeált zsírok (margarin, majonéz, vajkrém), rövid és közepes szánláncú zsírok (telített zsírok). Ezek emésztéséhez nem kell epesav.


máj: már írtam, hogy a májad a fehérje emésztése veszi valamennyire igénybe, de neked most kell a fehérje, mert anélkül még rosszabbul leszel. Így hát megint a tápszereknél tartunk. Vegyél tejsavóproteint. Az könnyen emésztődik és szívódik. Tömegnövelőszer (tejsavóprotein és cukor) helyett inkább tápszer.

2015. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!