Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meg szeretnem kerdezni mennyir...

Meg szeretnem kerdezni mennyire lehet ez egeszseges?

Figyelt kérdés

16eves lany vagyok 102 kilo es azt azeretnem kerdezni, hogy feltetlen egeszsegtelen ez a suly vagy igy is lehet egeszsegesen elni? kiskorom ota duci vagyok, de az utobbi evekbe felszedtem jo sok kikot, es abbol tavaly ota 30at le is adtam, de itt stagnalok..

1200-1500kaloriat eszem napobta egeszsegen elek, soka.setalok, mozgok, a vernyomasom es vercukrom alacsony. Egyulto helyemben kepes vagyok akar 400 felulest is megcsinalni, es kilometereket futni,szoval izmos is vagyok. Akkor miert stagnalok meg mindig ebben a sulyban? Es miert jonnek azzal az orvosok hogy megolom magam ha nem fogyok sokat stb.? A valaszokat elote is koszonom!



2015. jún. 2. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

milyen magas vagy?

ha az átlag 160 -170 cm, akkor kb 30-40 kg túlsúlyt cipelsz, ez megterhelő a csontrendszerednek, a keringésednek...vagyis igazuk van az orvosoknak...viszont, ha emellé tényleg max napi 1500 kcal-t eszel, akkor rohadt gyorsan el kellene menni endokrinológiára és kivizsgáltatni magad!

2015. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

most olvastam, hogy a leptin-rezisztencia is okozhatja a túlsúlyt és a fogyni nem tudást kevés kalória mellett, ezt sajnos ritkán gondolják az orvosok, kérdezz rá, vizsgálják ki ezt is.

és persze alapból a pajzsmirigyet.

2015. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazabol, mar ket eve voltam ilyen vizsgalaton megse volt semmi olyan, ami ilyen betegsegre utalt volna, a csontjaim meg csak olyan erosek hogy meg eletembe se tortem egyet se:)
2015. jún. 2. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!