Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok a cukormentes...

Mit gondoltok a cukormentes táplálkozásról?

Figyelt kérdés
én már egy jó ideje csinálom.nem valami fogyókúra hanem életvitel szerűen.igyekszem 0 de max 1-2gramm/hét cukorbevitelt tartani.azelött is egészséges voltam most sem érzek semmi változást csak a fájó fogam azóta már nem fáj.van aki szerint ez mégsem jó.ti mit gondoltok? az ősember sem evett cukrot mégsem lett semmi baja.én sem hagyom abba a cukormentességet csak érdekel a véleményetek.
2015. jún. 21. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én ugyan eszem édességet de aki paleo diétát tart az ismerősök közül eddig mindenki nagyon jól érzi magát.

Túlzott cukorfogyasztással nem értek egyet

2015. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kell a cukor a szervezetnek. A cukorpótlók nem egészségesek, ahogyan a paleo sem. Ideiglenesen lehet azt hinni, hogy jobban vagy, de hosszú távon hiánybetegségek lépnek fel a szervezetben. Csak ezt a pótlékok forgalmazói nem reklámozzák. Nekik az a fontos, hogy fogyjon a termékük.
2015. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
15:59 cukorpótlót sem fogyasztok.semmit ami cukor meg helyetesítő. milyen hiány betegség? kifejtenéd mire kell cukor a szervezetnek?pár száz éve az átlag éves cukorfogyasztást most 3 nap alatt eszi meg egy átlag ember.mire kell cukor ami eddig nem kellett? azt ne mond hogy amiatt haltak meg régen korán az emberek.adok én az okos szóra csak bizonyítékot kérek.
2015. jún. 21. 16:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Szénhidrát kell a szervezetnek, de az meg majdnem mindenben van. Cukor nélkül jól meg lehet lenni...

Édesítőszereket én sem javaslom, meg nem is finomak.

2015. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A test élelmi szénhidrátigénye nulla, ha már itt tartunk... Sokan élnek évtizedekig napi pár gramm szénhidrát alatt, megoldható, csak kissé necces :)

A zsír és a fehérje esszenciális tápanyag, a szénhidrát nem. Ez tény, nem is titkolják, utána lehet nézni.


Természetesen nincs szüksége cukorra a testnek, szűk értelemben (mert ugye a gyümölcsben is van cukor, ez kissé tágabb értelem, sőt a keményítő is cukor, csak összetett) pedig különösen hajmeresztő ez a gondolat, bár mondtak már emberek olyat is, hogy cukor kell a csontépítéshez, ijesztő, milyen butaságokat képesek állítani a táplálkozás kapcsán.

2015. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valóban, a szervezet képes előállítani magának a glükózt, de amennyire tudom ez emelkedett kortizol szinthez vezet, ami viszont nem egészséges. Attól, hogy lehet 0 vagy nagyon alacsony CH-n élni, még nem biztos, hogy az az egészséges, vagy nem mindenkinek. Ettől függetlenül a cukorevésre semmi szükség. A legtöbb ember sokkal több cukrot és szénhidrátot eszik, mint amire szüksége lenne.
2015. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak ellensúlyozni próbáltam a cukorevés szükségességét hangoztatókat némi ténnyel, de teljesen egyetértek, nem biztos, hogy az extrém kevés szénhidrát jó (nem vagyok szakértő s engem nem igazán érint, napi 40g meg szokott lenni, néha több. de ha jól érzem magam és kényelmes, nem hiszem, hogy gond lenne lejjebb is menni, bár tudom, hogy egyesek szerint megterhelő a testnek, ha a fehérjét kell glükózzá alakítani, mert élelmi szénhidrát alig van. nos, az egyéni tapasztalataim erősebbek, ha jobban érzem magam úgy, akkor úgy csinálom, nem őrlődöm az ellentétes vélemények között laikusként). Viszont a legtöbbek esetében igazán nem kell aggódni, hogy kicsi lesz a szénhidrátbevitel... Konkrétan egyszerű cukorra pedig nincs szükség.
2015. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, hogy nem mindenkinek működik. Próbáltam az alacsony szénhidrátbevitelt, nekem kiszáradt és repedezett tőle a bőröm, sejtésem szerint a magas kortizol miatt. Ezt leszámítva nem vettem észre változást, pár hét alatt hozzászoktam, és a közérzetemen nem vettem észre különösebben semmit, bár többek szerint igen szarul néztem ki.
2015. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kicsit fáradt vagyok. Arra akartam kilyukadni, hogy nem biztos, ami valakinek működik, az másnak is. Nem vagyunk egyformák.
2015. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
szénhidrát és cukor két külön dolog vagyis nem feltétlen azonos.persze van "cukor" szénhidrát is.szénhidrát kerülése nem tudom mivel jár,azt nem próbáltam elkerülni."cukormentes" szénhidráttal semmi bajom.és hát legyünk őszinték nehéz is lenne lekerülni.azért nem sanyargatom magam.de süti stb nélkül meg vagyok.vagy is csinálok itthon cukor menteset.
2015. jún. 22. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!