Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jelent egészségesen...

Mit jelent egészségesen táplálkozni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 25. 11:56
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
55%
Semmit. Nincs ilyen. Amennyiben az ember normálisan eszik különböző eredetű táplálékokat, s nem eszik naponta sokszor, hanem maximum ötször, akkor elméletileg egészségesen táplálkozik...vagyis ettől egészségesebben nemigen lehet, bárki bármit is állít....
2015. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Egeszsegesen taplalkozni nem feltetlenul azt jelenti, hogy mit kell csinalni ... mint inkabb ... kerulni kell az egeszsegtelen dolgokat (minden mas johet).


Persze az is az egeszseges taplalkozas kategoriajaba tartozik, hogy mikor, mennyit es mennyiszer.


Az egeszseges taplalkozas onmagaban nem gyogymod. Egeszseges eletvitel is kell a sikerhez, egeszseges kornyezet is es alapvetoen az egeszsegtudatos gondolkodas.

2015. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"kerulni kell az egeszsegtelen dolgokat (minden mas johet)."


Mi az egészséges, mert lassan már mindenre ráverik, hogy egészségtelen, csak a desztillált-vízre nem?!

2015. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A desztillált víz sem egészséges nagy mennyiségben :)


Nos, kérdező, jó kérdéseid vannak. Fogalmam sincs, de ezzel nem vagyok egyedül. Van egy elég határozott fogalmam arról, hogy nekem hogyan kell étkeznem s szerintem én egész jól csinálom, de az elhagyott ételekről sem tudom bizonyosan, hogy mind rossz, egyszerűen nekem nem kellenek. S nincs olyan, hogy a paradicsom egészséges és kész... A termelési mód miatt nem egészen az, de mit tudok tenni? A sajátjaim még nem teremnek, azok már egész rendben lesznek.

Sok ponton megoszlanak a vélemények még az ember testi igényeiről is (mennyi C-vitamin kell, ésatöbbi), nem tudjuk, mi mennyire szívódik fel, mi történik a fitátokkal hőkezelés hatására (s a fitátok jók, csak nagyobb mennyiségben nem)... S különböző test, különböző működés, az alapok ugyan hasonlók, de azért igencsak eltérünk egymástól.

Szóval ez egy elég bonyolult téma.

2015. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden dolog egeszsegtelen ami elettanilag nem kell az emberi szervezet mindennapjaihoz. :) Ezert egesseges a szex :D
2015. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
(egeszseges)
2015. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 B.Ági ***** válasza:
0%

Sok -lehetőleg nyers- zöldség, gyümölcs, kevés szénhidrát /liszt, tészta/, semmi cukor, sok folyadék/nem édesített, kezelt lé/, semmi vegyileg és kezelt élelmiszer.

Fehér hús /baromfi, hal/, vörös húst mellőzni /sertés,marha/. A húst is hetente 1-2-szer.

2015. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 B.Ági ***** válasza:
0%
A legfontosabb, hogy az emberi szervezetnek kemikáliákra, vegyszerekre nincs szüksége!!!!
2015. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez a lista szimpatikus, persze máshogyan is lehet s a gluténból nekem a semennyi tűnik jónak (az érzékenyeknek főleg alap, hogy semennyi se legyen), a gyümölcs pedig teljességgel opcionális (bár igaz, a zöldség sem muszáj, csak az már nagyon-nagyon speckó étrend s nekem nem lenne egészséges, az tuti, azonnal irritálna, ha elvennék a zöldségeimet). A hús pedig főleg opcionális, de nem hiszem, hogy napi szinten gond lenne vele, ha jó minőségű s nem rengeteget eszik belőle az ember. Én havi szinten eszem, de arra sincs szükségem, csak színesít.
2015. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát fontos:1. Amit eszünk azt hogyan késziteték; 2.Naponta hányszor eszünk és mennyit; 3.Az ételhez szükséges hozzávalók kémiai összetéle; 4.A változatos étrend
2015. jún. 28. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!