Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mamának ajánlottam az én...

Mamának ajánlottam az én multivitaminomat (Multi-Pro Plus) -t és fél, hogy neki ez nagy dózis! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csinál valamilyen vesekövet, epekövet, májba nem okoz-e neki gondot?

75 éves

Eddig ezeket ette: Magne B6, Béres szemerő, millgamma, vagy mi, cetebe + D! Szerintem mind a kettő rontja, most nem azért, de ezek se szent dolgok!

Ti adnátok ezt neki? Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2015. júl. 17. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem mert szintetikus és nem szívódik fel . A természetes élő anyagok a legjobbak melasz , termelői méz , nyers gyümölcsök , majd q10 Neurosan .
2015. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van neki Macula degenerációja, a lutein elég lenne neki?
2015. júl. 17. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vigyel a nagyidnak egy kilo barackot.
2015. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt a baromságot ki találta ki, hogy szintetikus, és nem szívódik fel. Attól hogy valami szintetikus, a molekula 100%-ig megegyezik a természetben találhatóval. Ha nem szívódna fel, akkor nem alkalmaznák évtizedek óta sikerrel a vitamin tablettákat.

Szerintem ezek a sportolói vitaminok kicsit túl vannak lőve dózisban, nem kell neki ekkora adag, vagy nem szükséges minden nap beszednie. A C-vitamin jó ha van külön, de a Cetebe méreg drága. Lehet venni C-vitamint por formában vicc áron.

Egyébként nem vagyok tisztában, hogy egy idős nőnek pontosan mire van szüksége, gondolom táplálkozástól is függ. Én kicsit kutakodnék a neten, hátha találni róla valami jó leírást. Léteznek direkt időseknek készített multik is, de nem tudom ezek mennyire vannak túlárazva, és mekkora dózisokat tartalmaznak.

2015. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kérdezze meg, hogy szedjen-e vitamint és milyet, mennyit, némely vitamin túladagolása gondot okozhat, jobb ha azt szedi csak, amiből hiánya van.
2015. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szedhet kimondottan 50-en felülieknek készített vitaminokat:

[link]

2015. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ezt a baromságot ki találta ki, hogy szintetikus, és nem szívódik fel. Attól hogy valami szintetikus, a molekula 100%-ig megegyezik a természetben találhatóval."


Annyi azért józan paraszti ésszel belátható,hogy a laboratóriumban előállított vitaminok soha nem lesznek teljesen olyanok,mint amit a természet ad nekünk,mivel hiányzik az organikus közeg.Ezt az ember nem tudja megteremteni.

2015. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én józan paraszti eszem azt mondja, hogy lenyelem, az bizony fel fog szívódnia bélben. Egyébként is étkezéskor kell bevinni, ott van az organikus közeg, ha ennyire azt igényli. Egyébként nem tudom mennyire van értelme a multivitaminoknak, én soha semmi különbséget nem észleltem ha szedtem. Gyanítom, hogy a valóságban nem sok vitaminhiányos ember van.

Szerintem ezt a szintetikus vitamin hisztit valami marketinges vagy önjelölt táplálkozástudós találta ki. Olyan ez, mint a legújabb hülyeség, a liposzómás C-vitamin. Kitalálták, hogy hogy adjanak el egy filléres anyagot horror áron, aztán kitalálták, hogy a normális az nem szívódik fel. Évtizedeken keresztül felszívódott, most hogy kijött egy új termék, már nem szívódik fel.

2015. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!