Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi egyszeri étkezés. Nagyon...

Napi egyszeri étkezés. Nagyon egészségtelen?

Figyelt kérdés
Éjszaka dolgozom, így a délelőttöket és a koradélutánt többnyire átalszom. Ébredés után órákig nem éhezem meg, így napjában egyszer eszem, de olyankor igyekszem kalóriadús, tápláló ételeket választani. Egészségtelen?
2015. júl. 19. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Egy héten egyszer egyél kétszer és akkor nem lesz baj, ha 6 napig 1x eszel. Én is úgy csinálom, csak nekem a pénz miatt nem mindig van kajára. 1x eszek, néha 2x.
2015. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon leterheli az emésztőrendszert, amiből hosszú távon mindenféle betegségek alakulhatnak ki. Állandóan éjszaka dolgozni egyébként is egészségtelen, mivel ha nappal alszol, akkor nem tud olyan jól regenerálódni a szervezeted, mint éjszaka. Nyilván dolgozni muszáj, de legalább arra próbáld meg magad rászoktatni, hogy többször kevesebbet eszel.
2015. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem egészségtelen, sőt, megvan az előnye. Illetve azt nem tartom jónak, ha valaki magára erőlteti ezt, de a test azért jól el tud működni úgy is és ha egyszer a munka miatt ez van...

Az éjszakai munka szerintem sem jó a legtöbb embernek, de ezzel nem tudsz mit tenni.


Akkor egészségtelen a napi egyszeri evés, ha nem tudod biztosítani a megfelelő tápanyagbevitelt. Van, aki nem tud sokat enni egyszerre, no nekik nem való ez. Nekem kissé necces, de működő az egyszeri evés, bár két egymáshoz közeli az ideális.

A sok kicsi étkezés oltári nagy baklövés lenne az én esetemben, s ezzel nem vagyok egyedül. Sokfélék vagyunk s nem mindenkinek ugyanaz való.

2015. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!